Niedziela, 25 październik 2020, imieniny: Darii, Wilhelminy, Bonifacego
A+ A-

Nabór wniosków na usunięcie wyrobów zawierających Azbest / 2020-01-14

NABÓR WNIOSKÓW NA USUNIĘCIE WYROBÓW ZAWIERAJĄCYCH AZBEST

Informujemy, że Gmina Mstów w 2020 roku  ma możliwość ubiegania się o pozyskiwanie dofinansowania ze środków  Wojewódzkiego Funduszu Ochrony Środowiska i Gospodarki Wodnej, w ramach zadania związanego z usuwaniem i unieszkodliwieniem azbestu. W związku z powyższym ogłasza się nabór wniosków na usunięcie wyrobów zawierających azbest. Realizacja złożonych wniosków będzie uzależniona od uzyskanego dofinansowania.

azbest_03

Dofinansowanie obejmuje 100% kosztów związanych z odbiorem, demontażem, transportem oraz unieszkodliwieniem wyrobów zawierających azbest z domów oraz obiektów należących do osób fizycznych. W pierwszej kolejności usuwane będą pokrycia o najwyższym stopniu uszkodzenia. Dofinansowanie nie obejmuje kosztów zakupu czy też montażu nowego pokrycia.

 

Wszyscy zainteresowani usunięciem odpadów azbestowych w 2020r. proszeni są o zgłoszenie się do Urzędu Gminy w Mstowie, pok. 14, tel. 343284005 wew. 34.

Termin składania wniosków upływa 16.03.2020r.

 

Wymagane dokumenty:

  • wniosek o przystąpienie do projektu,
  • ocena stanu i możliwości bezpiecznego użytkowania wyrobów zawierających azbest,
  • kolorowe zdjęcia obiektu, z którego zdejmowane będą odpady zawierające azbest lub zdjęcia zdemontowanych i zdeponowanych odpadów zawierających azbest – wraz z dokładnym pomiarem kubaturowym i opisem zawierającym adres nieruchomości na której one się znajdują.

 

Druki wniosku oraz druki oceny stanu i możliwości bezpiecznego użytkowania odpadów zawierających azbest dostępne są w Urzędzie Gminy w Mstowie pok. 14 lub na oficjalnej stronie internetowej Urzędu Gminy w Mstowie: www.mstow.pl


Załączniki do pobrania :
Wstecz