Poniedziałek, 06 lipiec 2020, imieniny: Gotarda, Dominiki, Lucji
A+ A-

Wizyta Świętego Mikołaja na Kresach / 2019-11-16

„Każdy ma coś, co może dać innym” (Barbara Bush)


Już kolejny raz społeczność gminy Mstów włączyła się w akcję charytatywną dla Polaków mieszkających na Kresach: w Wilnie, Grodnie i Lwowie. Akcja oparta jest na idei charytatywnej i patriotycznej, od lat organizuje ją Stowarzyszenie Patriotyczne „Kresy”. Polegała ona na zbiórce artykułów szkolnych, słodyczy, maskotek, artykułów żywnościowych, oraz środków pieniężnych.

Zebrane dary Święty Mikołaj przekaże Polakom i polskim dzieciom, mieszkającym na Wileńszczyźnie.

w1

Tradycyjnie zbiórka darów odbyła się w Szkole Podstawowej im. T. Kościuszki w Mstowie oraz w Zespole Szkolno-Przedszkolnym im. Jana Pawła II w Jaskrowie. W pomoc włączyły się w tym roku po raz pierwszy: Szkoła Podstawowa w Krasicach oraz Przedszkole w Siedlcu. Harcerze i zuchy III Środowiskowego Szczepu Harcerskiego SKAŁA w niedziele 10 listopada zbierali również środki pieniężne w Kościele parafialnym w Mstowie.

Pakowanie zebranych artykułów miało miejsce w Szkole Podstawowej w Mstowie, w obecności: Wójta Tomasza Gęsiarza, Dyrektorów szkół: Beaty Miry, Teresy Nowakowskiej, Piotra Ujmy, Roberta Knysaka oraz Komendanta III ŚSH „Skała” phm Tomasza Derdy.  Jak co roku harcerze i zuchy z: 4 GZ „Mstowskie Słoneczka”, 23 MDH „Amonit”, 25 MDSH „Piorun”, przeprowadziły całą akcję. Pomagała również 10 JDW „Żywioły” z Jaskrowa.
 

w7a

Dziękujemy wszystkim, którzy włączyli się w akcję, bowiem „każdy dobry gest, nawet najdrobniejszy, zmienia świat, czyjś świat…”

 

Więcej: http://www.szkolamstow.pl/zhp,wizyta-swietego-mikolaja-na-kresach,wiecej.html

Wstecz