Niedziela, 29 marzec 2020, imieniny: Wiktoryna, Helmuta, Eustachego
A+ A-

Gminne Zawody Sportowo-Pożarnicze / 2019-09-02

W niedzielne przedpołudnie obiekt sportowy „Warty” w Mstowie stał się areną zaciętej rywalizacji strażaków z Ochotniczych Straży Pożarnych w Gminnych Zawodach Sportowo-Pożarniczych.
 

Rywalizacja toczyła się w grupie „A” męskie drużyny pożarnicze. Do turnieju, rozgrywanego pod czujnym okiem sędziów z Komendy Miejskiej PSP w Częstochowie (sędzia główny: st. kpt. Kamil Dzwonnik), stanęło 6 jednostek OSP z terenu Gminy Mstów. Dodatkowo jednostka OSP Małusy Wielkie wystawiła drużynę, składającą się z członków Młodzieżowej Drużyny Pożarniczej, startując w zawodach poza konkurencją.

p11


Zawody składały się z dwóch części: sztafety pożarniczej i ćwiczenia bojowego. Podczas sztafety zawodnicy przekazywali sobie prądownicę wodną, a każdy z członków drużyny na swoim odcinku pokonywał regulaminową przeszkodę.

Druga konkurencja była już ściśle związana z codzienną pracą strażaka. Polegała ona na zbudowaniu linii gaśniczych, uruchomieniu motopompy i przewróceniu za pomocą strumienia wody pachołków i tarczy.

p37

 

O wygranej w obu tych konkurencjach decydował czas. Zasadą jest, że wygrywa drużyna, która w najkrótszym czasie wykona oba ćwiczenia - uważając, aby nie uzyskać punktów karnych za niewłaściwe wykonanie któregoś z zadań. Każda drużyna w konkurencjach wykorzystywała własny sprzęt. Nad sprawnym przebiegiem konkurencji czuwał Komendant Gminny OSP RP, dh Marek Wróbel.

Rywalizacja do końca była bardzo emocjonująca. Ostatecznie zwyciężyła drużyna z OSP Małusy Małe (pod dowództwem Prezesa, dh Mirosława Kasztelana), wyprzedzając OSP Zawada i OSP Siedlec.

p44

Końcowa klasyfikacja Gminnych Zawodów Sportowo-Pożarniczych przedstawia się następująco:

1. miejsce – OSP Małusy Małe
2. miejsce – OSP Zawada
3. miejsce – OSP Siedlec

4. miejsce – OSP Mokrzesz

5. miejsce – OSP Kuchary

6. miejsce – OSP Mstów

niesklasyfikowana – OSP Małusy Wielkie

 

Nagrody oraz puchary ufundował i wręczał Wójt Gminy Mstów, dh Tomasz Gęsiarz. Dla wszystkich jednostek był również przygotowany skromny poczęstunek.

p46

Info, zdjęcia: Adam Równiak

Wstecz