Wtorek, 15 październik 2019, imieniny: Jadwigi, Teresy, Florentyny
A+ A-

Zarząd ŚZGiP w Wodzisławiu Śląskim / 2019-07-08

W dn. 5 lipca 2019 r. w Wodzisławiu Śląskim odbyło się posiedzenie Zarządu Śląskiego Związku Gmin i Powiatów. W posiedzeniu tym uczestniczył p. Tomasz Bednarek, Prezes Zarządu Wojewódzkiego Funduszu Ochrony Środowiska i Gospodarki Wodnej w Katowicach, który przedstawił planowane zmiany w sposobie realizacji programu Czyste Powietrze.
 

W trakcie dyskusji poświęconej tym kwestiom członkowie Zarządu zgłosili swoje uwagi do programu. Postulaty te dotyczyły m.in. usprawnienia dystrybucji środków w jego ramach oraz ułatwienia procedury aplikacyjnej dla mieszkańców, a także warunków udziału samorządów lokalnych w procesie weryfikacji wniosków w programie.

s6

 

Wśród omawianych tematów na Zarządzie Związku znalazły się m.in.:  

- problemy zróżnicowanej wysokości wynagrodzeń pielęgniarek zatrudnianych w domach pomocy społecznej (DPS) oraz tych, które są zatrudnione w szpitalach, co wynika z różnic w ich statusie w świetle obowiązujących przepisów prawa ;

- podjęcie uchwały w/s przyjęcia Gminy Krzepice i Powiatu Kłobuckiego do Związku,

- informacja z posiedzenia Komisji Wspólnej Rządu i Samorządu Terytorialnego,

- informacja o posiedzeniu Wojewódzkiej Rady Dialogu Społecznego,

- potrzeba wypracowania jednoznacznych przepisów, które wskazywałyby podmioty odpowiedzialne za udzielanie pomocy rannym dzikim zwierzętom oraz sposób finansowania zapewnienia opieki takim zwierzętom.


PDF Komunikat-nt_-wzrostu-oplat-za-odpady

więcej : https://www.silesia.org.pl/

Wstecz