Czwartek, 04 czerwiec 2020, imieniny: Kwiryny, Franciszka
A+ A-

II Środowiskowy Festyn Rodzinny w Jaskrowie / 2019-06-11

Występy uczniów Zespołu Szkolno-Przedszkolnego w Jaskrowie, pokaz strażacki oraz pokoleniowe zmagania sportowe -  to tylko niektóre atrakcje, które czekały na uczestników II Środowiskowego Festynu Rodzinnego, który odbył się w sobotę  1 czerwca 2019 r.

W organizację imprezy włączyło się szerokie grono jaskrowskiego środowiska: uczniowie, nauczyciele, pracownicy obsługi placówki, Rada Rodziców, panie  z lokalnego KGW „Jaskrowianki”, strażacy jednostki OSP w Jaskrowie,  Radni Gminy Mstów - sołectwa Jaskrów (Mieczysława Gaudy, Mariola Juszczyk, Bogusław Gawron), Sołtys Krystyna Tyras i Rada Sołecka. Wsparcia organizacji udzielił też Urząd Gminy w Mstowie oraz sponsorzy.

j0

Oficjalnego rozpoczęcia pikniku dokonał dyrektor ZSP Jaskrów Robert Knysak, który koordynował działania organizacyjne. Kiedy mikrofon przejął  DJ Maciek przyszedł czas na występy uczniów. Wszyscy zgromadzeni przed sceną mogli obejrzeć min. „Krakowiaka” w wykonaniu uczniów kl. I, „Zasiali górale” (kl.II), pokaz Zumby w wykonaniu uczennic z kl. VI oraz ich młodszych koleżanek z kl. I-III. Pokazy taneczne przeplatane były występami solistek, które prezentowały znane i lubiane przeboje, także w języku angielskim.

j61

 

Wiele się działo również poza sceną. Na boiskach szkolnych rozegrano mecze piłki nożnej i siatkowej, w których rywalizowały dzieci z rodzicami. W pokoleniową rywalizację włączył się również Wójt Gminy Mstów Tomasz Gęsiarz. Jako fan sportu i czynny zawodnik, dał się ponieść sportowym emocjom i wziął udział w tym nietypowym meczu.

Trzeba podkreślić, że tego dnia na przyszkolnym placu działo się naprawdę wiele. Wspomnieć tu należy min. o pokazie w wykonaniu OSP Jaskrów (zorganizowanym pod czujnym okiem Prezesa Bogdana Kubicy i druha Przemysława Kiliańczyka) oraz o kulinarnej inicjatywie pań z miejscowego KGW kierowanego przez Małgorzatę Kwiecień, które pod hasłem „Wiejska chata” serwowały polskie przysmaki, takie jak np. smalec i ogórki kiszone. Kuchenne przysmaki uzupełniały potrawy z grilla, tradycyjna grochówka serwowana z wojskowej kuchni oraz wata cukrowa. Tu prym wiedli rodzice, których działania koordynowała Rada Rodziców ZSP w Jaskrowie (Katarzyna Palarz, Agata Kurzyk, Justyna Radecka, Magdalena Szuba, Andrzej Lenort).

 

j52

Z myślą o najmłodszych uczestnikach festynu przygotowano takie atrakcje jak: zaplatanie warkoczyków, malowanie twarzy oraz Hayde Park, czyli miejsce, gdzie każdy maluch mógł popróbować swoich sił w malowaniu na dużych arkuszach papieru. W programie pikniku rodzinnego nie mogło zabraknąć akcentu harcerskiego. Piosenki z harcerskiego śpiewnika dobrze wkomponowały się w atmosferę imprezy, a zatańczona przez 10 JDW ŻYWIOŁY „Belgijka” wprawiła wszystkich w zachwyt.

 

Organizatorzy festynu uważają tegoroczną imprezę za udaną, ale podkreślają, że tylko wspólna praca i wysiłek całego środowiska Jaskrowa sprawiła, że udało się tak wiele osiągnąć. Nie bez przyczyny przecież mówi się, że w jedności siła. Dziękujemy wszystkim, którzy pomogli w organizacji imprezy.

Wstecz