Wtorek, 25 luty 2020, imieniny: Wiktora, Cezarego
A+ A-

Umowa na dofinansowanie przebudowy ul.Starowiejskiej w Jaskrowie / 2019-06-01

28 maja w Sali Kolumnowej Urzędu Marszałkowskiego w Katowicach odbyło się uroczyste podpisanie umów na realizację zadań w zakresie budowy i modernizacji dróg lokalnych w ramach Programu Rozwoju Obszarów Wiejskich 2014-2020.
 

Gmina Mstów otrzymała dofinansowanie PROW na zadanie pn. „Przebudowa drogi w ulicy Starowiejskiej w Jaskrowie” w kwocie 1.464.602,00 zł. Umowę w tej sprawie podpisali: Marszałek Województwa Śląskiego Jakub Chełstowski, członek Zarządu Województwa Śląskiego Michał Woś oraz Wójt Gminy Mstów Tomasz Gęsiarz. Obecna była również i kontrasygnowała Umowę Skarbnik Gminy Mstów, Maria Skibińska.

s3

 

- "Przekazaliśmy dziś niemal 30 milionów złotych na inwestycje w niezwykle istotne z punktu widzenia lokalnych społeczności. Na poziomie gminnym i powiatowym kluczowe znaczenie mają drogi lokalne. 29 samorządów w niedługim czasie zrealizuje zadania, na które czekają mieszkańcy. Samorząd województwa wspiera te działania. Cieszę się, że skala inwestycji w ramach Programu Rozwoju Obszarów Wiejskich jest tak znaczna i potwierdza dobrą współpracę samorządu województwa z gminami i powiatami" – powiedział Marszałek Województwa Śląskiego Jakub Chełstowski.

s11

 

I etap prac w Jaskrowie był zrealizowany w 2018r. II etap będzie obejmował przebudowę drogi w ul. Starowiejskiej w Jaskrowie (na odcinku o długości 1121,2 mb) oraz odwodnienie drogi do studni chłonnych oraz kanałem deszczowym (na długości ok. 569 metrów). Przetarg został już ogłoszony, prace będą wykonywane w tym roku.

Więcej: https://www.slaskie.pl/content/podpisanie-umow-drogi-lokalne

Wstecz