Niedziela, 05 lipiec 2020, imieniny: Marii, Antoniego
A+ A-

Kompleks boisk w Brzyszowie uroczyście otwarty / 2019-05-23

20 maja w Szkole Podstawowej w Brzyszowie odbyło się uroczyste otwarcie nowego kompleksu boisk sportowych.
 

a1

Film z uroczystości w Brzyszowie
 

Przypomnijmy, że w ubiegłym roku Gmina Mstów zrealizowała inwestycję budowy boisk sportowych, zlokalizowanych przy brzyszowskiej szkole. Zadanie zostało dofinansowane ze środków Ministerstwa Sportu i Turystyki, w ramach programu „Sportowa Polska – Program rozwoju lokalnej infrastruktury sportowej”. Teraz przyszedł czas na uroczyste otwarcie.

https://bip.msit.gov.pl/download/2/9295/Protokolnr14.pdf

Zakres prac obejmował m.in. przebudowę BOISKA DO PIŁKI NOZNEJ (nawierzchnia z trawy syntetycznej, z uzupełnieniem piłkochwytu od strony północnej), przebudowę BOISKA DO KOSZYKÓWKI I SIATKÓWKI (nawierzchnia syntetyczna), budowę bieżni sportowej dwutorowej (długość całkowita 71m), budowę skoczni do skoku w dal. Uzupełnienie zagospodarowania stanowiła tzw. ,,mała architektura" (w tym: ławki parkowe, ławki młodzieżowe, stojak na rowery, kosze na śmieci) oraz wykonanie nasadzeń drzew i krzewów.
 

logo_Ministerstwo-Sportu

Poniedziałkowa uroczystość rozpoczęła się od powitania wszystkich zgromadzonych przez uczniów prowadzących uroczystość. Po wprowadzeniu flagi państwowej i odśpiewaniu hymnu państwowego gości przywitali: Wójt Gminy Mstów Tomasz Gęsiarz oraz Dyrektor Szkoły Podstawowej w Brzyszowie, Ireneusz Celoch.

b12a

Wśród zaproszonych obecnością zaszczycili m.in.:

- Dominika Szajnoga (w zastępstwie Szymona Giżyńskiego, Sekretarza Stanu w Ministerstwie Rolnictwa i Rozwoju Wsi, Posła na Sejm RP)

- Ryszard Majer, Senator Rzeczypospolitej Polskiej

- Lidia Burzyńska, Poseł na Sejm RP

- Mariusz Trepka, Poseł na Sejm RP

- Krzysztof Smela, Starosta Częstochowski

- Henryk Sobel, Sekretarz Powiatu Częstochowskiego

- Urszula Całusińska, Wiceprzewodnicząca Rady Powiatu Częstochowskiego

- Alicja Janowska, Dyrektor Delegatury Kuratorium Oświaty w Częstochowie

- Janusz Kryk, Zastępca Dyrektora KRUS, Oddział Regionalny w Częstochowie

- Katarzyna Wąsowicz, konsultant WOM w Częstochowie

- Wiesław Szejn, wieloletni Dyrektor Szkoły Podstawowej w Brzyszowie

- ksiądz Marek Czarnecki, Proboszcz Parafii w Małusach Wielkich

- Edward Moskalik, Wójt Gminy Janów

- Robert Nowak, Wójt Gminy Przyrów

 

Obecni byli również przedstawiciele władz Gminy Mstów, Radni i Sołtysi z terenu naszej Gminy, Dyrektorzy Szkół, przedstawiciele Rady Rodziców, sponsorzy i przyjaciele Szkoły w Brzyszowie. Nad nagłośnieniem imprezy czuwał Krzysztof Drynda, Dyrektor GOK w Mstowie.

b7

Wójt T.Gęsiarz przypomniał chronologię powstania kompleksu boisk w Brzyszowie: od przygotowania dokumentacji projektowo – kosztorysowej w 2016 roku, zabezpieczenia środków finansowych przez ówczesną Radę Gminy Mstów, przeprowadzenia procedur przetargowych, pozyskania dofinansowania z Ministerstwa Sportu i Turystyki, po wykonanie i odbiór zadania w 2018 roku.

Podziękował również wszystkim, którzy zaangażowali się w powstanie tej inwestycji. Szczególne podziękowania - w postaci statuetki „Przyjaciel Szkoły” - skierował do parlamentarzystów regionu częstochowskiego (za wsparcie merytoryczne i zainteresowanie projektem naszej gminy) oraz do wieloletniego Sołtysa miejscowości Brzyszów, Mariana Jaksendra – z którego inicjatywy powstał ten kompleks sportowy.

 

Następnie Dyrektor Szkoły w Brzyszowie Ireneusz Celoch zaprosił na część artystyczną, w wykonaniu uczniów brzyszowskiej szkoły. Po występach miały miejsce przemowy zaproszonych gości m.in. Senatora RP Ryszard Majera, Poseł na Sejm RP Lidii Burzyńskiej, Posła na Sejm RP Mariusza Trepki czy Starosty Częstochowskiego Krzysztofa Smeli.

b19
 

W II części uroczystości wszyscy zgromadzeni zostali poproszeni o przejście na boisko sportowe. Tam poświęcenia kompleksu dokonał  ksiądz Marek Czarnecki, Proboszcz Parafii w Małusach Wielkich. Przyrzeczenia sportowej rywalizacji dokonali również: przewodniczący klas, nauczyciele wychowania fizycznego oraz Dyrektor Szkoły.

 

Uroczystą chwilą było symboliczne przecięcie wstęgi. Do tego wydarzenia zostali zaproszeni m.in.:

  • Dominika Szajnoga (asystent Sekretarza Stanu Szymona Giżyńskiego)
  • Senator Rzeczypospolitej Polskiej Ryszard Majer
  • Poseł na Sejm Rzeczypospolitej Polskiej Lidia Burzyńska
  • Poseł na Sejm Rzeczypospolitej Polskiej Mariusz Trepka
  • Starosta Częstochowski Krzysztof Smela
  • Alicja Janowska, Dyrektor Delegatury Kuratorium Oświaty w Częstochowie
  • Dyrektor Szkoły w Brzyszowie Ireneusz Celoch
  • Przewodniczący Rady Gminy Mstów Krzysztof Choryłek
  • Wieloletni Sołtys Brzyszowa Marian Jaksender
  • Radna Gminy Mstów Bożena Pluta
  • Sołtys Brzyszowa Ewelina Kaleta

b49

W momencie przecięcia wstęgi wszyscy uczniowie szkoły wypuścili balony (napełnione helem). Było kolorowo i radośnie, a pogoda dopisywała. Goście mieli okazję oddać pierwsze strzały na bramkę. Odbył się również pokaz cheerleaderek z brzyszowskiej szkoły.

b56


Ostatnim akcentem imprezy był mecz pokazowy piłki nożnej: Rodzice vs. Uczniowie Szkoły. Rywalizacja była zacięta, a gościnnie w barwach każdej z drużyn wystąpił Wójt T.Gęsiarz. Następnie Dyrektor Ireneusz Celoch zaprosił gości, dzieci i mieszkańców na okolicznościowy poczęstunek.

 

Wstecz