Czwartek, 25 luty 2021, imieniny: Wiktora, Cezarego
A+ A-

CZAR, czyli „Oczarowani polskim filmem” / 2019-04-30

W sobotę 27 kwietnia od godziny 9:00 drużyny harcerskie hufca ZHP Częstochowa, które zgłosiły się do udziału w tegorocznej Akcji Rytm, uczestniczyły w tym wydarzeniu w hali sportowej w Mstowie.

Patronat nad imprezą objął Wójt Gminy Mstów Tomasz Gęsiarz, który zasiadł również w konkursowym jury.

 

Jak zwykle konkurs był dwuetapowy. W pierwszej części każda z ekip zaprezentowała piosenkę harcerską, lub o tematyce turystycznej. Druga część tegorocznych zmagań to utwory nawiązujące do głównego hasła tej edycji CZAR-u, czyli „Oczarowani polskim filmem”.

Drużyny oprócz piosenek z tego repertuaru prezentowały scenki teatralne nawiązujące fabułą do wykonywanej prze daną drużynę piosenki. Oczywiście oprócz stresujących  zmagań był czas na miłą zabawę - podczas wielu konkursów sprawdzających wiedzę harcerską i filmową, ale także sprawność i kreatywność uczestników.

c14

Przez cały czas działał festiwalowy sklepik „U Julek”, w którym oprócz słodyczy i napojów królował popcorn (jak przystało na prawdziwe kino „Harcerz”). Wszystkie te atrakcje przygotowały drużyny harcerskie III ŚSH „Skała” (25 MDSH „Piorun”, 23 MDH „Amonit”, 10 JDW „Żywioły i PDW „Wataha”).

Gwiazdą festiwalu była Orkiestra Dęta z Rędzin, pod dyrekcją pana Krzysztofa Gajowniczka, która specjalnie dla harcerzy przygotowała filmowy repertuar.

c23

Po burzliwych obradach jury pod przewodnictwem phm. Wojciecha Miszteli  przyznało następujące nagrody:

I miejsce IV SH „Kamyk”

II miejsce 13 CDH „Bezimienni”

III miejsce II ŚSH Czarno-Czerwony

Nagrodą publiczności została uhonorowana 160 CDH „Desant”

Nagrody, pamiątkowe dyplomy i prezenty dla wszystkich ekip wręczył komendant hufca hm. Wojciech Śliwowski.

c34

Organizatorzy, czyli Komenda Hufca ZHP Częstochowa i III Środowiskowy Szczep Harcerski „Skała” serdecznie dziękują za wsparcie i różnorodną pomoc: Wójtowi Gminy Mstów, Dyrekcji Szkoły Podstawowej w Mstowie,  radnym powiatowym z okolic Mstowa oraz osobom zasiadającym w jury festiwalu.

 

Info: Komendant Szczepu, phm Tomasz Derda

Wstecz