Niedziela, 09 sierpień 2020, imieniny: Romana, Ryszarda, Edyty
A+ A-

Pasowanie na Przedszkolaka w Siedlcu / 2018-11-15

9 listopada 2018 r. w Publicznym Przedszkolu w Siedlcu odbyło się Pasowanie na Przedszkolaka. W tym roku szkolnym uroczystość miała charakter wzniosły i patriotyczny z powodu 100. rocznicy odzyskania przez Polskę Niepodległości.
 

si1
 

Dyrektor Dorota Orłowska powitała zaproszonych gości: Wójta Gminy Mstów Tomasza Gęsiarza, Przewodniczącego Rady Gminy Mstów Krzysztofa Choryłka, Naczelnika OSP w Siedlcu Marcina Osuchowskiego oraz rodziców i dziadków. Uroczystość rozpoczęto piosenką ,,Magiczne miejsce”. Następnie dzieci recytowały wiersze o domu rodzinnym, o przedszkolu, o Ojczyźnie.
Zaśpiewały również piosenki: ,,Do przedszkola” oraz ,,Jestem Polakiem”. Wykonały także układ ruchowy z wykorzystaniem biało-czerwonych chorągiewek do piosenki ,,Jesteśmy Polką i Polakiem”.

 

si2


Po zakończeniu części artystycznej dzieci złożyły uroczystą przysięgę i zostały pasowane na Przedszkolaka przez Dyrektor Przedszkola, Dorotę Orłowską. Po pasowaniu wręczono małym patriotom dyplomy i rożki ze słodyczami.

Tego dnia cała społeczność przedszkolna wzięła również udział w akcji „Rekord dla Niepodległej”, organizowanej przez Ministerstwo Edukacji Narodowej i Radę Dzieci i Młodzieży przy MEN - polegającej na wspólnym zaśpiewaniu hymnu narodowego.

 

Opracowała: Dorota Orłowska

Wstecz