Wtorek, 16 lipiec 2019, imieniny: Mariki, Benity, Eustachego
A+ A-

Festiwal Ziemniaka w Siedlcu / 2018-10-10

W sobotę 6 października 2018 r. w Siedlcu po raz pierwszy odbył się Festiwal Ziemniaka. Była to impreza dedykowana mieszkańcom Siedlca, jednakże wśród uczestników można było spotkać zaprzyjaźnione osoby z okolicznych miejscowości.

Wśród atrakcji każdy mógł znaleźć coś dla siebie. Dzieci młodsze świetnie bawiły się na dmuchańcu, starsze korzystały z boiska oraz zainstalowanych na placu zabaw urządzeń. Dorośli piekli kiełbaski przy ognisku. Wszyscy mogli skosztować słodziutkiej waty cukrowej, którą dzielnie produkowała Matylda Figzał.

 

Festiwal-Ziemniaka-2018S


Ważnym punktem festiwalu był konkurs na najsmaczniejsze pieczonki. Ilość i jakość przygotowanych dań przeszła najśmielsze wyobrażenia organizatorów. Degustatorzy jednogłośnie wszystkim przyznali I miejsca.

 

s2


Potem nadszedł czas na niekończące się rozmowy przy ogniskach i w nowo wybudowanej altanie. Czas umilała muzyka płynąca z głośników. Zadbano też o właściwe oświetlenie. Podczas festiwalu miało miejsce inauguracyjne uruchomienie świeżo zamontowanych nad placem lamp. Dzięki temu, licznie przybyli mieszkańcy mogli bezpiecznie biesiadować jeszcze długo po zmroku.

s5

 

Jak podkreśla pomysłodawca i koordynator wydarzenia, Radny miejscowości Siedlec Krzysztof Choryłek:

- „Ta integracyjna impreza doskonale połączyła w zabawie trzy pokolenia siedleckich mieszkańców. Sukces organizacyjny Festiwalu Ziemniaka pozwala wierzyć, że tego typu imprezy wpiszą się na stałe w kalendarz wydarzeń organizowanych w Siedlcu”.

 

Info: Dorota Orłowska, Dyrektor Przedszkola w Siedlcu

Wstecz