Sobota, 19 wrzesień 2020, imieniny: Januarego, Konstancji, Teodora
A+ A-

"Dzień Dziecka z Kanonikami" / 2018-06-06

Po raz kolejny ogrody klasztoru Kanoników Regularnych Laterańskich w Mstowie rozbrzmiały gwarem i śmiechem dzieci. W niedzielę 3 czerwca odbył się tam już po raz piąty Dzień Dziecka z Kanonikami, od I edycji współorganizowany przez Gminę Mstów.


Wydarzenie corocznie rozpoczyna się Mszą św. dla dzieci. W tym roku przewodniczył jej bp senior Antoni Długosz. Po Mszy św.  bp Długosz wystąpił na scenie w kanonickich ogrodach śpiewając i tańcząc razem z najmłodszymi uczestnikami imprezy.
 

DSC00716

Na scenie (od lewej): ks. Proboszcz Paweł Greń, bp Antoni Długosz, Wójt Tomasz Gęsiarz i ks. Przemysław Soboń CRL

 

Tegoroczny Dzień Dziecka miał charakter patriotyczny. Jak powiedział jeden z głównych organizatorów wydarzenia, ks. Przemysław Soboń, nie mogło być inaczej w przypadającym roku stulecia odzyskania przez Polskę niepodległości. Scena przystrojona została biało-czerwonymi balonami, a uczestnicy wydarzenia wspólnie rozłożyli dużą flagę w barwach narodowych.

DSC00723

 

Na ilość atrakcji czekających na młodszych i starszych nikt nie mógł narzekać. Były występy artystyczne, dmuchańce, pokazy straży pożarnej, loteria fantowa z bardzo atrakcyjnymi nagrodami, a dla tych co zgłodnieli - napoje, kiełbaska z grilla, harcerska grochówka, popcorn i wata cukrowa.

W opinii rodziców mstowska impreza to miejsce świetnej zabawy - zarówno dla dzieci, jak i starszych.
 

DSC_0433

 

W wydarzeniu zorganizowanym przez mstowską parafię, zakon Księży Kanoników Regularnych Laterańskich oraz Gminę Mstów uczestniczyło kilka tysięcy osób. Tak duże przedsięwzięcie corocznie udaje się przeprowadzić dzięki bezinteresownej pomocy wielu osób m. in. parafian oraz mstowskich harcerzy.

 

Informacja: własna

Więcej: http://fiat.fm/info/otwarte-ogrody-mstowskich-kanonikow/

Zdjęcia: Zbyszek Derda/Radio Fiat.

Wstecz