Piątek, 19 kwiecień 2024, imieniny: Adolfa, Tymona, Leona
A- A+

VIII Święto Szczupaka / 2018-05-09

Tradycyjnie 1 maja br. rozegrane zostały VIII zawody spinningowe o Puchar Wójta Gminy Mstów – „Święto Szczupaka 2018”. Tym razem w zawodach wzięła udział rekordowa ilość aż 46 wędkarzy. Nowością było wprowadzenie zasady „no-kill” - jej realizacja była możliwa dzięki specjalnie przygotowanym miarkom wędkarskim (które otrzymał każdy wędkujący) oraz aparatom fotograficznym.

sz1

Piękna pogoda i entuzjazm wędkarzy sprawiły, że na zawodach nie brakowało złowionych ryb. Nie zawiódł także główny bohater wydarzenia - szczupak. Zwycięzcą VIII Święta Szczupaka o Puchar Wójta Gminy Mstów został Damian Reterski, łowiąc szczupaka o długości 59,5 cm. Drugie miejsce zajął Tomasz Waszczyk ze szczupakiem o długości 52 cm, natomiast trzecie miejsce na podium przypadło Jackowi Szafertowi – szczupak 51,5 cm.

sz8
Oprócz zwycięzców, 8 uczestników zawodów złowiło okonie. Na wygranych czekały statuetki i nagrody, wręczone przez Wójta Gminy Mstów Tomasza Gęsiarza i Zarząd Mstowskiego Stowarzyszenia Ochrony i Promocji rzeki Warty. Ponadto każdy uczestnik otrzymał nagrody rzeczowe.

sz11
Po trudach wędkowania, na wszystkich czekał gorący posiłek - grillowane kiełbaski i karkówka, przekąski, gorące i chłodne napoje.