Piątek, 24 maj 2019, imieniny: Joanny, Zuzanny
A+ A-

Koncert charytatywny „Dzieci Dzieciom" / 2018-03-07

W dniu 4 marca 2018r. w Gminnym Ośrodku Kultury w Mstowie odbył się koncert charytatywny „Dzieci Dzieciom”, którego pomysłodawcami byli uczniowie ze Szkoły Podstawowej w Mstowie.

 

Utalentowana muzycznie młodzież z mstowskiej szkoły - po wielu ciepłych słowach, z jakimi spotkała się po występach w imprezach szkolnych i środowiskowych (m.in. grudniowe Mstowskie Spotkanie Opłatkowe) - swój sukces postanowiła „przekuć” w akcję pomocy innym, tj. dzieciom potrzebującym z terenu naszej gminy.

d1 

 

To dobra wola, energia, empatia i upór naszej młodzieży były motorem do zorganizowania tego koncertu i zaangażowania rodziców i nauczycieli.

Honorowy patronat nad koncertem objął Wójt Gminy Mstów Tomasz Gęsiarz, a Dyrektor Gminnego Ośrodka Kultury Krzysztof Drynda zapewnił fachową pomoc i nagłośnienie.

 

d8

 

Uwieńczeniem starań dzieci i rodziców było zaproszenie na koncert wybitnego aktora i dyrektora Teatru im. Adama Mickiewicza w Częstochowie - Piotra Machalicę, który wraz z zespołem zgodził się uświetnić koncert swoim występem. Recital ten był sfinansowany z budżetu Gminy Mstów.

 

d14
 

Koncert uczniów Szkoły Podstawowej w Mstowie spotkał się z entuzjastycznym przyjęciem widowni, która owacjami na stojąco dziękowała wszystkim wykonawcom. Szczególne podziękowania i kwiaty od młodzieży dostała Dyrektor Artystyczna przedsięwzięcia, Monika Błachowicz. Podziękowania za zaangażowanie w koncert należą się również Katarzynie Gołkowskiej, wszystkim rodzicom dzieci i sponsorom.

d23
 

Wykonawcy:

Chór Szkoły Podstawowej w Mstowie

Soliści: Anita Stępień, Nikola Rubik, Adrianna Staniec, Pola Błachowicz, Adam Gołkowski

Zespół taneczny: Adrianna Sieradzka, Weronika Derda, Martyna Knysak, Agata Bulska

Zespół instrumentalny: Bartosz Dawid, Agata Bulska – gitary, Amelia Sularz – instrumenty klawiszowe, Adrianna Sieradzka - ukulele

Konferansjerzy: Martyna Kubik, Michał Wójcik

Opieka artystyczna –Monika Błachowicz, Teresa Nowakowska

Wolontariat – Justyna Klimczak

 

„ Muzyka budzi w sercu pragnienie dobrych czynów”

Zdjęcia: Justyna Dawid

Więcej: http://www.szkolamstow.pl

Wstecz