Niedziela, 09 sierpień 2020, imieniny: Romana, Ryszarda, Edyty
A+ A-

Pamiętamy: Bogusława Jura / 2018-02-26

Dziś, w poniedziałek 26 lutego, minęła 16. rocznica śmierci pani Bogusławy Jury. W latach 1992-1995 była Wójtem Gminy Mstów, wcześniej pełniąc funkcję Sekretarza Gminy. Włożyła wiele sił w budowę struktur demokratycznego samorządu.
 

Zawsze pełna energii i pomysłów na rozwój i promocję gminy. Życzliwa i pomocna. Zmarła 26 lutego 2002 roku w wieku 48 lat.

 

b1
 

Bogusława Jura (Wójt Gminy Mstów w latach 1992-1995)

 

Na cmentarzu w Mstowie znicze zapalili przedstawiciele mstowskiego samorządu: Wójt Tomasz Gęsiarz, Zastępca Adam Markowski oraz Adam Jakubczak (b.Wójt Gminy Mstów w latach 2010-2014).

 

******************

 


Tak wspominają Panią Bogusławę Jurę osoby, które z nią współpracowały:

Wacław Panz (były Sekretarz Gminy Mstów)

„W Gminie Mstów w czasie, gdy Pani Bogusława Jura piastowała funkcję Sekretarza Gminy, a potem Wójta, realizowano wiele inwestycji. Wybudowano gazociąg w Jaskrowie, Wancerzowie, Siedlcu i części Mstowa. Nowe drogi asfaltowe wybudowano w Cegielni, Zawadzie, Kucharach, Jaskrowie i Jaźwinach. Dzięki staraniom Pani Bogusławy Jury zakończono budowę remizy OSP w Krasicach, dofinansowano budowane wówczas remizy w Małusach Wielkich i Małusach Małych, Kucharach oraz Siedlcu. Zakończono budowę Gminnego Ośrodka Kultury w Mstowie.

Wielkim wydarzeniem było wybudowanie mostu na Warcie w Kłobukowicach. Pani Bogusława Jura zostanie w naszej pamięci jako osoba życzliwa i wrażliwa, która nigdy nikomu nie odmówiła pomocy”

 

Maria Skibińska - Skarbnik Gminy Mstów

„Pracowałyśmy razem ponad 5 lat, przez ponad 3 lata była moim szefem. Zawsze wspominam Ją jako osobę o ogromnie wrażliwym sercu, delikatną, życzliwą i pogodną. Miała w sobie wiele ciepła i uroku. Była wspaniałym człowiekiem. Pozostały mi po Niej piękne wspomnienia i pamięć, która nie umiera”

 

Adam Jakubczak – Wójt Gminy Mstów w latach 2010-2014

„Pani Bogusława Jura moje dorosłe życie związała z Gminą Mstów. Kiedy tworzyła pierwszą samorządową gazetkę gminną namówiła mnie do pisania artykułów. Studiowałem wtedy polonistykę. I tak się zaczęło – od jednego artykułu aż do redagowania i wydawania gazetki.

Pani Bogusława Jura była pełna energii i sprecyzowanych pomysłów na rozwój gminy. Potrafiła zachęcać ludzi do pracy na rzecz gminy”.

Wstecz