Środa, 20 luty 2019, imieniny: Leona, Ludomira, Zenobiusza
A+ A-

Spotkanie w sprawie utworzenia Giełdy Rolno - Ogrodniczej / 2018-02-10

Spotkanie w sprawie utworzenia Giełdy Rolno - Ogrodniczej

 

Na zaproszenie Wójta Tomasza Gęsiarza, w Urzędzie Gminy Mstów odbyło się spotkanie poświęcone planowanemu utworzeniu Giełdy Towarowo-Handlowej Hurtu Rolno Spożywczego. Sadownicy i rolnicy z terenu naszej gminy zapoznali się z koncepcją utworzenia Giełdy, przedstawiając swoje sugestie i potrzeby w tym zakresie.
RFG_logo
Inwestorem tego nowoczesnego przedsięwzięcia jest Regionalny Fundusz Gospodarczy S.A. w Częstochowie. W powyższym celu RFG S.A. zakupiła od Agencji Mienia Wojskowego atrakcyjne tereny zlokalizowane w Kościelcu (gm. Rędziny) o łącznej powierzchni 54 ha.W ramach Giełdy planowany jest handel hurtowy, skup i obrót produktami rolnymi, ogrodniczymi i produktami przetwórstwa spożywczego. Miejsce to ma konsolidować dostawców środków do produkcji rolnej i przetwórstwa, rolników, ogrodników, firmy magazynowe i logistyczne, firmy transportowe, chłodnie i mroźnie składowe, firmy przetwórcze oraz podmioty handlowe.

 

Inwestycja przewidziana jest w dwóch etapach. W pierwszym etapie zostanie zagospodarowana powierzchnia 15,5 ha do końca 2020, a etap drugi to dalsza rozbudowa na powierzchni 38,5 ha z planowanym zakończeniem do końca 2025 roku.
Obszar działania planowanej inwestycji obejmie województwa: śląskie, opolskie, łódzkie, świętokrzyskie i małopolskie.

 

więcej: http://www.rfgsa.pl/

Wstecz