Czwartek, 12 grudzień 2019, imieniny: Dagmary, Aleksandra, Ady
A+ A-

Orszak Trzech Króli / 2018-01-10

6 stycznia 2018 roku ulicami 644 miejscowości w Polsce przeszedł 10. Orszak Trzech Króli.
 

Pod hasłem "Bóg jest dla wszystkich" Trzej Królowie wędrowali do Stajenki, żeby pokłonić się Dzieciątku Jezus. Wraz z nimi w drogę do Betlejem udało się ponad 1,2 mln uczestników!

o1

 

 

Również w Mstowie 6 Stycznia przeszedł Orszak Trzech Króli, zorganizowany przez Parafię Wniebowzięcia Najświętszej Marii Panny.

Orszak uformowano po wyjściu z kościoła. Na wysokich koniach (z TKKF „Pegaz” Częstochowa) wystylizowani na wędrowców ze Wschodu Królowie prezentowali się majestatycznie i dostojnie.
 

o1bNastępnie mieszkańcy przemaszerowali na mstowski rynek. Ze sceny uczestników pozdrowili m.in. Senator RP Ryszard Majer oraz Wójt gminy Mstów, Tomasz Gęsiarz. Prowadzący uroczystość Ks. Przemysław Soboń CRL zaprosił również wszystkich do odtańczenia poloneza.
 

o14Uczestnicy mogli częstować się gorącą herbatą (zapewnioną przez Restaurację „Nowy Świat” w Mstowie) oraz słodkimi pączkami, które ufundowała Piekarnia Knysak. Nad zabezpieczeniem imprezy czuwali jak zwykle strażacy z jednostki OSP Mstów.

 

o8

 

Te szczególne (bo na ulicy) jasełka przypominać nam mają o święcie Objawienia Pańskiego, potocznie nazywanego świętem Trzech Króli. Orszaki można zobaczyć w Polsce co roku na ulicach większych i mniejszych miejscowości. Papież Franciszek wspomniał o Orszaku po modlitwie "Anioł Pański".

 

Źródło: http://orszak.org/aktualnosci/

Zdjęcia: „Niedziela”, R.Kępa

Wstecz