Czwartek, 19 lipiec 2018, imieniny: Wincentego, Wodzislawa, Marcina
A+ A-

„Iskra” Mokrzesz uczciła pamięć Konrada Tyrasa / 2017-08-12

Zwycięstwem drużyny Warty Mstów zakończył się I Turniej Piłkarski im. Konrada Tyrasa, rozegrany w Mokrzeszy. Pierwszego gola w trakcie imprezy zdobył dla „Iskry” Mokrzesz Brian Tyras - syn tragicznie zmarłego w ub. roku Prezesa miejscowego klubu i Sołtysa Mokrzeszy. 

- Marzeniem Konrada była organizacja turnieju jubileuszowego z okazji 10-lecia istnienia Iskry Mokrzesz. Okrągła rocznica powstania klubu przypada właśnie w tym roku i na pewno udałoby się mu zrealizować ten cel, gdyby nie przeszkodziła mu w tym nagła śmierć - mówi Łukasz Suliga, obecny prezes Iskry Mokrzesz. - Ze względu na szacunek dla Konrada zorganizowaliśmy więc ten turniej, ale zdecydowaliśmy nadać mu kształt Memoriału, poświęconego Jemu właśnie.

 

is1


 

Konrad Tyras zginął 18 sierpnia 2016 roku w wypadku samochodowym, kilka kilometrów od Mokrzeszy - miejscowości w której mieszkał wraz z żoną i dwoma synami. Był nie tylko prezesem tutejszego klubu, ale i sołtysem rodzinnej miejscowości. Piłka nożna była jego wielką pasją, której oddawał się bez reszty. Swoją pasją zaraził starszego syna, Briana, który ma swoje stałe miejsce w składzie Iskry Mokrzesz, rywalizującej w częstochowskiej B-klasie.

 

is9

Konrad Tyras (w środku)


 

Udział w turnieju memoriałowym wzięło sześć drużyn. Trzy z nich to ekipy z terenu rywalizujące w rozgrywkach ligowych: Wart Mstów (liga okręgowa), Biała Gwiazda Krasice i Iskra Mokrzesz (obydwa kluby wystepują w B-klasie).

Pojawiły sie także zaprzyjaźnione z mokrzeskim klubem: Orły Kusięta i KS Złoty Potok. Stawkę uzupełniła drużyna złożona z piłkarzy, którzy reprezentowali barwy mokrzeskiego klubu na przestrzeni jego dziesięcioletniej historii.
 

is5
Pierwszą część rywalizacji stanowiły rozgrywki grupowe. W grupie pierwszej systemem "każdy z kazdym" zmierzyły się: Iskra Mokrzesz, Orły Kusięta i KS Złoty Potok. Najlepiej poradzili sobie na tym etapie goście z Kusiąt (4 pkt.), drugie miejsce zajęli gospodarze (2 pkt.), a trzecie miejsce przypadło reprezentantom KS Złoty Potok.

 

is5a
 


W grupie drugiej rywalizację z kompletem 6 punktów wygrała mstowska Warta, przed ekipą z Krasic (3pkt). Bez punktów zakończyła rozgrywki grupowe drużyna "10 lat KS Iskra".

 

 

W meczach półfinałowych Biała Gwiazda pokonała 3:1 Orły Kusięta, a Warta Mstów 4:0 Iskrę Mokrzesz.

Mecz o piąte miejsce rozstrzygnęli na swoją korzyść piłkarze ze Złotego Potoku, pokonując weteranów, broniących barw Iskry w ostatnim dziesięcioleciu. W meczu o trzecie miejsce gospodarze pokonali Orły Kusięta 2:1, a w finale Warta Mstów zwyciężyła z krasicką Białą Gwiazdą 2:0.

 

 

 

Wręczenia nagród dokonali: Wójt Gminy Mstów, Tomasz Gęsiarz i Przewodniczący Rady Gminy, Krzysztof Choryłek.
 

is6


Miłym akcentem imprezy był poczęstunek, z którego skorzystali nie tylko biorący udział w imprezie zawodnicy, ale i zgromadzeni kibice.


 

is7

 

Organizację imprezy wsparli: Urząd Gminy Mstów, Gminny Ośrodek Kultury w Mstowie, LKS "Warta" Mstów, Piekarnia Janusza i Anny Knysaków z Wancerzowa, firma INTERSUM Michała Maciaszczyka z Mstowa i ALTLAND, także z Mstowa.

 


 

- Organizacja imprezy kosztowała nas sporo pracy, zwłaszcza, że jesteśmy małym klubem i nas, działaczy jest naprawdę garstka. Tym bardziej cieszy nas, że sporo osób z zewnątrz nas wsparło, co dodawało nam skrzydeł. Impreza okazała się sukcesem organizacyjnym i jesteśmy przekonani, że będzie miała kolejne edycje - mówi Łukasz Całusiński, wiceprezes Iskry Mokrzesz. - Myślę, że zadowolony byłby też Konrad, gdyby tylko był z nami do dzisiaj.

 

Relację nadesłał: Adam Jakubczak

Wstecz