Wtorek, 22 wrzesień 2020, imieniny: Tomasza, Maurycego, Joachima
A+ A-

Most na rzece "Warcie" oficjalnie rozświetlony ! / 2017-06-21

Najładniejszy gminny most na rzece „Warcie”, czyli łukowy most w Mstowie na ulicy Kościelnej został oficjalnie i uroczyście rozświetlony 17 czerwca br. podczas Mstowskiej Nocy Świętojańskiej. 

Inwestycja iluminacyjna została zrealizowana dzięki współpracy gminy Mstów i TAURON Dystrybucja.

Gmina dostarczyła projekt techniczny, a TAURON zapewnił wykonawstwo wraz z materiałami (wyjątkiem była wymiana opraw LED na słupach parkowych po obu stronach mostu, które sfinansowała Gmina).
 

m15
 

W ramach realizacji zadania wykonano m.in.:

- wymianę słupów oświetleniowych (4 szt.)

- montaż opraw oświetlenia zewnętrznego na słupie (4 szt.)

- montaż przewodów do opraw oświetleniowych.

 

Podświetlone zostały łuki mostu oraz herb gminy Mstów, znajdujący się ponad nawierzchnią drogi.
 

m10

 

 

Wójt Tomasz Gęsiarz na scenie podczas Mstowskiej Nocy Świętojańskiej oficjalnie podziękował osobom, które się przyczyniły do podświetlenia mostu:

  • Januszowi Pisarkowi – Dyrektorowi oddziału Częstochowa TAURON Dystrybucja
  • Waldemarowi Jemiole – Kierownikowi w TAURON Dystrybucja
  • Sławomirowi Mazurkowi  i wszystkim pracownikom TAURON za pomoc w tej inwestycji
  • wykonawcy podświetlenia firmie „Fenix” z Jaskrowa (na ręce Sebastiana Feniga i jego rodziców)
  • dostawcy sprzętu oświetleniowego firmy Disano – firmie „Technolight” z Częstochowy (na ręce Tomasza Matkowskiego).
    Z tą firmą Gmina Mstów współpracowała już przy podświetlaniu murów kościoła we Mstowie. Dziękujemy też za sobotnie podświetlenie Góry Wał!


 

m4a
 

Od lewej: Waldemar Jemioła, Janusz Pisarek, Tomasz Gęsiarz
 

**************

Most na rzece „Warcie” w ul.Kościelnej powstał w miejscu przepraw przez rzekę, które było użytkowane już w czasach Średniowiecza, na trasie określanej jako Via Magna  - biegnącej z Krakowa na północ Polski.

W tym miejscu „Warta” była granicą między Małopolską i Wielkopolską. Na moście pobierane były opłaty celne i myta, które przyczyniły się do rozwoju ówczesnego Mstowa.

 

m12Dzięki pomocy firmy TAURON udało się wcześniej odnowiony most podświetlić, czyniąc go bardzo efektownym elementem mstowskiego krajobrazu i promocji gminy Mstów.

 

m18


 

- To już kolejna inwestycja oświetleniowa gminy, podkreślająca piękno szczególnych miejsc. Dotychczas podświetliliśmy zabytkowe mury i wieże warownego Klasztoru (inwestycja wykonana i uroczyście oddana do użytku w XII.2014r w ramach projektu „Wrota Mstowa”), a także zainstalowaliśmy projektor multimedialny, rzucający grafiki na Skałę Miłości – piękny ostaniec położony bezpośrednio nad brzegiem Warty.

Postaraliśmy się również o efektowne iluminacje świąteczne i całoroczne, a mogę zdradzić, że pracujemy nad następnymi elementami tego typu. – podkreśla Wójt Tomasz Gęsiarz.

 

Wstecz