Środa, 05 sierpień 2020, imieniny: Oswalda, Marii, Mariana
A+ A-

WYJAZD INTEGRACYJNY DLA OSÓB NIEPEŁNOSPRAWNYCH DO KLUCZBORKA / 2016-05-29

Dzięki inicjatywie Rady gminy Mstów i Wójta w sobotę (21.05) odbył się pierwszy wyjazd integracyjny dla osób niepełnosprawnych z terenu naszej gminy do Kluczborka.

Radę gminy Mstów reprezentowali: Przewodniczący Rady Krzysztof Choryłek oraz radni: Wojciech Kubik i Mieczysława Gaudy. Obecny był również Wójt Tomasz Gęsiarz.

 

2016-05-integracyjny-04.jpg

 

Dzieci (wraz ze swoimi opiekunami) miały okazję skorzystać z bogatego programu wyjazdu, w którym znalazły m.in.:

  • śniadanie
  • zajęcia sportowo-rekreacyjne na hali sportowej (Kampus „Stobrawa”)
  • spacer przy zbiorniku retencyjnym w Kluczborku
  • obiad
  • zajęcia rehabilitacyjne, hipoterapia (Bogdańczowice)
  • zajęcia rekreacyjne, dmuchańce (OTW Bąków)
  • kolacja (grill)

 

Miejscem zajęć sportowo - rekreacyjnych był malowniczo położony Wojewódzki Kampus Sportowo-rekreacyjny STOBRAWA (ul. Sportowa 7) w Kluczborku. Celem zajęć była m.in. nauka pokonywania barier architektonicznych, zabawa i rywalizacja sportowa. Dzieci bawiły się doskonale.

 

2016-05-integracyjny-09.jpg

 

Od Zarządu Klubu MKS dzieci dostały szaliki klubowe, przed meczem I ligi piłki nożnej: MKS Kluczbork – Stomil Olsztyn. Miały też okazję m.in. jeździć konno, pobawić się i pozjeżdżać na „dmuchańcach”.

 

2016-05-integracyjny-11.jpg

 

„Myślę, że wyjazd był bardzo udany i w kolejnych latach będziemy tę inicjatywę kontynuować. Radość na twarzach dzieci i ich opiekunów to rzecz bezcenna, stanowiąca największą dla nas wartość.

Wielkie podziękowania dla Rady gminy Mstów, a w szczególności dla : Krzysztofa Choryłka, Wojciecha Kubika i Mieczysławy Gaudy – którzy byli obecni podczas wyjazdu i bardzo pomogli organizacyjnie” - Wójt gminy Mstów, Tomasz Gęsiarz.

 

2016-05-integracyjny-13.jpg

 

 

 

 

 

 

Wstecz