Czwartek, 04 czerwiec 2020, imieniny: Kwiryny, Franciszka
A+ A-

"GOK O KROK" / 2016-04-30

Ruszyła tegoroczna akcja pod hasłem "GOK o krok", polegająca na przybliżeniu działalności Gminnego Ośrodka Kultury mieszkańcom gminy Mstów. Zainteresowane akcją Szkoły z terenu naszej gminy stały się miejscem twórczych spotkań uczniów z Instruktorami GOKu.

W ustalonych terminach, dzieciaki w różnym wieku uczestniczą w zajęciach artystycznych poszerzających ich horyzonty twórcze.
Zajęcia te różnią się od standardowych zajęć plastycznych w szkole szczególnie formą i treścią. Stanowią dużą dawkę doświadczeń artystycznych poprzez różnorodne i ciekawe łączenie rożnych technik i materiałów plastycznych.
 

2016-04-gok-04.jpg


Tematy realizowane w tym bloku to:

  • "wiosenne wazony" w technice dekupażu i kolażu,
  • maskotki "Pingwinki" będące trójwymiarową zabawką szytą przez dzieci we współpracy z Instruktorami,
  • "obraz z kwiatami" wykonany w technice grafiki warsztatowej w formie druku wypukłego
  • oraz "motyle" malowane farbami do szkła wykonane w technice witrażu.

2016-04-gok-01.jpg

Autorami akcji i jej realizatorami są Instruktorzy plastyki Gminnego Ośrodka Kultury w Mstowie: Agnieszka Flaszka-Kwiatkowska i Artur Śpiewak, pasjonaci sztuki, którzy wkładają wiele czasu i wysiłku w to, by najmłodsi mieszkańcy Gminy mogli poznać tą najciekawszą stronę Sztuki.

Część prac wykonanych podczas akcji zostanie zaprezentowana na wystawie w Gminnym Ośrodku Kultury, o czym wcześniej poinformujemy.

Relację nadesłał: K.Drynda, Dyrektor GOK w Mstowie

Wstecz