Wtorek, 25 czerwiec 2019, imieniny: Lucji, Wilhelma, Doroty
A+ A-

MARSZAŁEK WOJEWÓDZTWA CZĘSTUJE UCZNIÓW MSTOWSKIMI JABŁKAMI / 2015-06-17

W historycznej Sali Sejmu Śląskiego odbyła się niezwykła lekcja. Kilkudziesięciu uczniów rozmawiało o idei samorządności i jej wpływie na codzienne życie ludzi. W lekcji udział wziął marszałek Wojciech Saługa.

„Cieszę się, że mogę was gościć w ramach lekcji samorządowej w historycznym gmachu, w pięknej Sali Sejmu Śląskiego. Nie ma chyba lepszego miejsca w województwie śląskim, a może i w całej Polsce, by mówić o samorządności. Jestem przekonany, że dzisiejsze spotkanie, ta oryginalna lekcja uświadomi wam, że to, jak wyglądają dzisiaj nasze miasta czy gminy, możliwe jest w głównej mierze dzięki reformie samorządowej. Na tym polega siła społeczeństwa obywatelskiego – na uprawnieniu do kształtowania naszej wspólnej przyszłości. Możliwość decydowania o swoich sprawach i podejmowania decyzji, których źródłem jest zasada samorządności, jest wielką wartością” – mówił do młodzieży marszałek Saługa.

2015-06-lekcja-10.jpg


Zajęcia przygotowane zostały w ramach konkursu „Lekcja samorządowa”, organizowanego wspólnie przez Urząd Marszałkowski Województwa Śląskiego i katowicką redakcję „Gazety Wyborczej.

Partnerami akcji byli także Śląski Kurator Oświaty i Regionalny Ośrodek Doskonalenia Nauczycieli „WOM” w Katowicach. Celem akcji jest propagowanie wśród młodzieży idei samorządności i szeroko rozumiana edukacja związana z reformą samorządową w naszym kraju. Zadaniem uczestników konkursu było napisanie scenariusza lekcji nt. samorządności.
 

2015-06-lekcja-08.jpg

Zwycięzca, który przedstawił najlepszy projekt lekcji, otrzymał atrakcyjną nagrodę – laptop.

Wszyscy zaś uczestnicy zostali poczęstowani jabłkami i sokami z jabłek pochodzącymi z gminy Mstów!

Soki pochodziły z gospodarstwa p. Jędrasów z Zawady, jabłka z gospodarstwa p. Walaszczyków z Wancerzowa.
Młodzież otrzymała też wydawnictwa promocyjne naszej gminy; foldery, pocztówki i gadżety promujące hasło „Owocowo w Mstowie”

Wstecz