Wtorek, 02 marzec 2021, imieniny: Heleny, Halszki, Pawla
A+ A-

ROCZNICA ŚMIERCI BOGUSŁAWY JURY / 2015-02-26

Dziś mija 13 rocznica śmierci pani Bogusławy Jury. Od 1992 do 1995 roku była wójtem Gminy Mstów, a wcześniej pełniła funkcję sekretarza gminy. Włożyła wiele sił w budowę struktur demokratycznego samorządu . Zawsze pełna energii i pomysłów na rozwój i promocję gminy. Życzliwa i pomocna.
Zmarła 26 lutego 2002 roku w wieku 48 lat. Na cmentarzu znicze zapalili przedstawiciele Urzędu Gminy z wójtem Tomaszem Gęsiarzem na czele i wójt minionej kadencji Adam Jakubczak.
Tak wspomina dokonania Pani Bogusławy Jury - Wacław Panz sekretarz Gminy Mstów.

W Gminie Mstów w czasie gdy Pani Bogusława Jura piastowała funkcję sekretarza gminy, a potem wójta realizowano wiele inwestycji. Wybudowano gazociąg w Jaskrowie, Wancerzowie, Siedlcu i częsci Mstowa. Nowe drogi asfaltowe wybudowano w Cegielni, Zawadzie, Kucharach, Jaskrowie i Jaźwinach. Zmodernizowano drogi gruntowe w Łuszczynie, Latosówce, Cegielni i Małusach Wielkich. Oświtlenie uliczne powstało w Zawadzie, Małusach Małych, Jaskrowie, Mokrzeszy i Latosówce.

Gmina Mstów współfinansowała budowę szkoły w Brzyszowie oraz remonty szkół w Mokrzeszy i Krasicach. Dzięki staraniom Pani Bogusławy Jury zakończono budowę remizy OSP w Krasicach, dofinansowano budowane wówczas remizy w Małusach Wielkich i Małusach Małych, Kucharach oraz Siedlcu. Zakończono budowę Gminnego Ośrodka Kultury w Mstowie. Wielkim wydarzeniem było wybudowanie mostu na Warcie w Kłobukowicach. Sporo wysiłku i uwagi poświęciła komunalizacji mienia. Dzięki Jej zaangażowaniu Gmina Mstów przejęła 144 ha gruntów, budynek starej poczty w Mokrzeszy (już nieistniejący), budynek szkoły w Łuszczynie, budynek Urzędu Gminy, lecznicę weterynaryjną, GOK, i ośrodek zdrowia przy ul. Wolności 58 w Mstowie, zespół pałacowo – parkowy w Kłobukowicach (dziś własność prywatna).

Pani Bogusława Jura zostanie w naszej pamięci jako osoba życzliwa i wrażliwa, która nigdy nikomu nie odmówiła pomocy

Maria Skibińska - skarbnik Gminy Mstów.

„Pracowałyśmy razem ponad 5 lat, przez ponad 3 lata była moim szefem.

Zawsze wspominam Ją jako osobę o ogromnie wrażliwym sercu, delikatną, życzliwą i pogodną. Miała w sobie wiele ciepła i uroku.

Była wspaniałym człowiekiem.

Pozostały mi po Niej piękne wspomnienia i pamięć, która nie umiera ‘

Adam Jakubczak – wójt Gminy Mstów

„Pani Bogusława Jura moje dorosłe życie związała z Gminą Mstów. Kiedy tworzyła pierwszą samorządową gazetkę gminną namówiła mnie do pisania artykułów. Studiowałem wtedy polonistykę. I tak się zaczęło – od jednego artykułu aż do redagowania i wydawania gazetki.

Pani Bogusława Jura była pełna energii i sprecyzowanych pomysłów na rozwój gminy. Potrafiła zachęcać ludzi do pracy na rzecz gminy.

Wstecz