Piątek, 18 wrzesień 2020, imieniny: Irmy, Stanislawa, Ireny
A+ A-

TO BYŁO SMACZNE ŚWIĘTO JABŁKA / 2014-09-17

Jabłka królowały w niedzielę 14 września na mstowskim rynku. Było smacznie i wesoło. Pogoda dopisała i Święto Jabłka - Owocowo w Mstowie odwiedziło bardzo dużo osób. Na stoiskach można było kupić owoce z mstowskich sadów, były także soki jabłkowe, cydr i ciasta oczywiście z jabłkami. Stoły aż uginały się pod ich ciężarem. Dużym zainteresowaniem cieszyły się także lukrowane pierniki w kształcie - oczywiście - jabłek.

 

Wielu chętnych zgłaszało się do konkursów z jabłkiem w roli głównej – konkursu wiedzy sadowniczej, czy picia soku i cydru przez słomkę na czas. Na scenie wystąpili: Patrycja Kocimska, zespół Kogel- Mogel, The Postman oraz Flash. Imprezę zakończyło puszczanie lampionów.

Święto Jabłka przebiegało pod hasłami: „Jedz polskie jabłka” i „Bądź zdrów – jedz jabłka z Gminy Mstów”. To drugie hasło wymyślił Mateusz Kluźniak w konkursie na jabłkowe hasło. Teraz zwycięskie hasło „Bądź zdrów – jedz jabłka z Gminy Mstów” reklamuje gminę przy drodze wojewódzkiej w Mstowie.

 

Imprezie na mstowskim runku towarzyszyła wystawa prac plastycznych uczniów ze szkół podstawowych. Teraz wystawę można oglądać w Urzędzie Gminy. Święto Jabłka Owocowo w Mstowie zorganizowali Urząd Gminy i Gminny Ośrodek Kultury.

Wstecz