Wtorek, 25 luty 2020, imieniny: Wiktora, Cezarego
A+ A-

Aktualności

INWESTYCJE W KRASICACH I JASKROWIE / 2013-07-13

INWESTYCJE W KRASICACH I JASKROWIE

Gmina Mstów ogłosiła przetarg na budowę chodnika w Krasicach. Chodnik budowany będzie przy drodze powiatowej w ciągu ulic: Stawowej i Cmentarnej. Chodnik powstanie na ponad kilometrowym odcinku. Przy ul. Stawowej będzie miał szerokość 1,5 m, a przy ul. Cmentarnej - 2 m szerokości. Jest to wspólne zadanie gminy Mstów i powiatu częstochowskiego. Budowa potrwa do końca października.

więcej

MODERNIZACJA TARGOWISKA W CEGIELNI / 2013-07-05

MODERNIZACJA TARGOWISKA W CEGIELNI

Targowisko w Cegielni jest modernizowane. Już widać zmiany – wybudowane jest częściowe zadaszenie stoisk, budynek gospodarczy, toalety. Powstaje chodnik i miejsca parkingowe, poprawiane jest odwodnienie terenu. Prace mają potrwać do końca lipca.

więcej

OŚWIETLONY ZBIORNIK TASARKI / 2013-06-27

OŚWIETLONY ZBIORNIK TASARKI

Zbiornik Tasarki jest oświetlony. Wybudowano 18 lamp oświetleniowych, przyłącza energii elektrycznej do punków małej gastronomii oraz doprowadzono zasilanie sceny plenerowej. Te inwestycje poprawiają komfort odpoczywających nad zbiornikiem Tasarki i zwiększają ich bezpieczeństwo.

więcej

DOFINANSOWANIE NA DROGĘ TRANSPORTU ROLNEGO KRASICE – JAŹWINY / 2013-06-27

DOFINANSOWANIE NA DROGĘ TRANSPORTU ROLNEGO KRASICE – JAŹWINY

Gmina Mstów otrzymała 560 tys zł dofinansowania na budowę drogi transportu rolnego Krasice – Jaźwiny. Droga będzie miała 2,8 km długości i będzie budowana w tym roku. Wniosek gminy Mstów został bardzo dobrze oceniony. Na 35 zgłoszeń droga Krasice – Jaźwiny uplasowała się na ósmym miejscu listy wniosków objętych dofinansowaniem ze środków budżetowych województwa śląskiego na budowę i modernizację dróg dojazdowych do pól.

więcej

UPORZĄDKOWANA PLAŻA NAD ZBIORNIKIEM TASARKI / 2013-06-21

UPORZĄDKOWANA PLAŻA NAD ZBIORNIKIEM TASARKI

Na plaży nad zbiornikiem Tasarki wysypano czysty piach. W ten sposób gmina wykorzystała piach, który miał służyć do ochrony posesji przed podtopieniami. Zgromadzony, czysty piasek przewieziono na plażę nad zbiornikiem Tasarki. Dzięki temu jest uporządkowana i odświeżona.

 

KUCHARY – KANALIZACJA SANITARNA / 2013-06-21

KUCHARY – KANALIZACJA SANITARNA

Kuchary będą skanalizowane w całości. Gmina Mstów rozstrzygnęła przetarg i podpisała umowę z wykonawcą na dokończenie budowy kanalizacji w tej miejscowości. Kanalizacja będzie budowana na końcowych odcinkach ulic Mstowskiej i Głównej.

 

więcej

TURNIEJ SIATKÓWKI / 2013-06-12

TURNIEJ SIATKÓWKI

Siatkówka królowała w sobotę 8 czerwca w hali sportowej przy Zespole Szkół we Mstowie. 8 drużyn z Częstochowy oraz gmin: Mstów i Rędziny rywalizowało w Turnieju o Puchar Wójta Gminy Mstów. Mecze rozgrywano równolegle na dwóch boiskach od godz. 8.00 do 16.00. W turnieju uczestniczyła młodzież oraz dorośli zawodnicy. Trzy najlepsze drużyny otrzymały puchary, a wszyscy uczestnicy dyplomy. Pierwsze miejsce zajęła drużyna z Jaskrowa, drugie – gimnazjaliści z gminy Rędziny, a trzecie drużyna z Wancerzowa.

więcej

OSTRZEŻENIE METEOROLOGICZNE / 2013-06-12

OSTRZEŻENIE METEOROLOGICZNE

W związku z informacjami podawanymi przez Centrum Zarządzania Kryzysowego w Częstochowie informujemy, że dziś 12 czerwca około godziny 9.00 – 10.00 spodziewana jest fala powodziowa na Warcie w gminie Mstów. Sytuacja związana jest z przepełnieniem zbiornika retencyjnego w Poraju i niekontrolowanym zrzutem wody. W gminie Mstów w pełnej gotowości są wszystkie jednostki OSP. Apelujemy do mieszkańców o zachowanie szczególnej uwagi i o sygnały o grążących podtopieniach. Gmina dysponuje workami i piaskiem, strażacy pomogą zabezpieczać zagrożone miejsca i posesje. Obecnie nieprzejezdne są mosty na Warcie w Jaskrowie i Kłobukowicach.

BUDOWA DROGI MAŁUSY MAŁE – MAŁUSY WIELKIE / 2013-05-31

BUDOWA DROGI MAŁUSY MAŁE – MAŁUSY WIELKIE

W połowie czerwca rozpocznie się budowa drogi Małusy Małe - Małusy Wielkie. Urząd Gminy rozstrzygnął przetarg i podpisał umowę z wykonawcą.

To ważna dla mieszkańców inwestycja. Jest to najkrótsze połączenie tych miejscowości, alternatywne dla drogi powiatowej. Będzie budowana w miejscu istniejącej drogi gruntowej. Droga o długości ponad 700 m i szerokości 3,5 m będzie miała nawierzchnię asfaltową.

Inwestycje w Jaskrowie / 2013-05-21

Inwestycje w Jaskrowie

Budowa łącznika w Zespole Szkolno – Przedszkolnym w Jaskrowie

W szkole w Jaskrowie budowany jest łącznik. Już zakończono budowę fundamentów. Obiekt połączy budynek szkoły z salą gimnastyczną. W łączniku będą dwie sale przedszkolne, świetlica z pomieszczeniem kuchennym, biblioteka, gabinet lekarski oraz gabinet dyrektora szkoły. Budowa zakończy się w listopadzie.

więcej

Zakończone prace w Brzyszowie / 2013-05-21

Zakończone prace w Brzyszowie

W Brzyszowie zmodernizowano system odprowadzenia wody deszczowej z dachu budynku szkoły podstawowej. Woda z rynien i rur spustowych jest odprowadzana tak, by nie dostawała się do piwnic i kotłowni. Dzięki modernizacji zniknie problem, z którym do tej pory borykano się w szkole kiedy po każdej ulewie woda spływająca rynnami zalewała piwnice i kotłownie.

więcej

Remonty dróg / 2013-05-15

Remonty dróg

Trwa remont cząstkowy dróg gminnych z nawierzchnią asfaltową. Naprawą nawierzchni dróg w gminie Mstów podobnie jak w ubiegłych latach zajmuje się profesjonalna firma. To gwarantuje lepszą jakość wykonanych prac. Remont cząstkowy nawierzchni potrwa do końca maja.

więcej

Rozbudowa kanalizacji sanitarnej w Kłobukowicach i w Kucharach / 2013-05-07

Rozbudowa kanalizacji sanitarnej w Kłobukowicach i w Kucharach

w Kłobukowicach i w Kucharach rozbudowywana jest kanalizacja sanitarna. W Kłobukowicach - na odcinku od Wancerzowa do Kuchar, a w Kucharach na ulicach Głównej i Mstowskiej do wysokości ulicy Krótkiej. Inwestycja kosztować będzie ponad 5 mln 200 tys zł. Jest dofinansowana ze środków unijnych - dotacja wynosi 2 mln zł.

więcej

Inwestycja w Zawadzie / 2013-05-07

Inwestycja w  Zawadzie

W Zawadzie przy ul. Głównej utwardzane jest pobocze. Po zachodniej stronie ulicy pobocze na długości 1 km i szerokości 1m będzie miało nawierzchnię z kostki betonowej. Inwestycja poprawi bezpieczeństwo ruchu na drodze.

To kolejny etap prac – utwardzanie pobocza po stronie wschodniej zrealizowano w ubiegłym roku.

więcej

Modernizacja targowiska w Cegielni / 2013-04-29

Modernizacja targowiska w Cegielni

Rozpoczęła się modernizacja targowiska w Cegielni. Prace mają potrwać do końca lipca. Na targowisku wybudowany będzie chodnik, częściowe zadaszenie stoisk i miejsca parkingowe. Powstaną toalety podłączone do kanalizacji sanitarnej oraz niewielki budynek gospodarczy. Poprawione będzie odwodnienie terenu. To jest jedyne targowisko gminne. Działa od kilkudziesięciu lat. Tradycyjnie w poniedziałki przyjeżdżają tu producenci rolni i handlowcy. Dzięki modernizacji poprawi się jakość usług i zaplecze sanitarne.

więcej
Zobacz również: Archiwum