Wtorek, 24 październik 2017, imieniny: Rafala, Marcina, Antoniego
A+ A-

Aktualności

Inwestycje i remonty w placówkach oświatowych gm.Mstów / 2017-10-23

Inwestycje i remonty w placówkach oświatowych gm.Mstów

Władze gminy Mstów ze szczególną troską podchodzą do spraw związanych z edukacją i bezpieczeństwem uczniów szkół z naszego terenu.

W wielu gminnych placówkach oświatowych okres wakacyjny i początek roku szkolnego został wykorzystany do wykonania prac inwestycyjnych czy remontowych.

 

 

więcej

Informacja / 2017-10-23

Informacja
W dniu 26.10.2017 r. o godz. 10:00, w sali nr 31 Urzędu Gminy w Mstowie, odbędzie się posiedzenie Komisji Rewizyjnej Rady Gminy Mstów.
więcej

"Zdrowy kręgosłup" - bezpłatne szkolenie w formie warsztatów / 2017-10-23

W ramach promocji i ochrony zdrowia Starostwo Powiatowe w Częstochowie organizuje bezpłatne szkolenia w formie warsztatów praktycznych pn. „Zdrowy kręgosłup”, których celem jest wczesne wykrywanie i zapobieganie rozwojowi wad postawy u dzieci w wieku 6 – 11 lat, zamieszkałych na terenie powiatu częstochowskiego.

 

 

więcej

Srebrny medal piłkarzy SP Mstów / 2017-10-23

Srebrny medal piłkarzy SP Mstów

Piłkarska reprezentacja Szkoły Podstawowej w Mstowie (kategoria klasy gimnazjalne i VII klasa SP) zajęła drugie miejsce w Igrzyskach Młodzieży Szkolnej Powiatu Częstochowskiego!  Nasi chłopcy zwycięsko przebrnęli przez turniej eliminacyjny, półfinałowy, a następnie wywalczyli srebrny medal w turnieju finałowym - rozegranym 18.10.2017 w Kruszynie.

więcej

Teatr im. A.Mickiewicza w Częstochowie - oferta dla gminy Mstów / 2017-10-23

Teatr im. A.Mickiewicza w Częstochowie - oferta dla gminy Mstów

Teatr im. Adama Mickiewicza w Częstochowie przedstawia ofertę promocyjnych cen biletów dla mieszkańców gminy Mstów - tylko 20 zł za bilet.
Osoby zainteresowane promocją proszone są o kontakt z kasą lub Działem Promocyjno-Literackim Teatru.

 

 

więcej

"Modernizacja oświetlenia ulicznego na terenie gminy Mstów" z dofinansowaniem uniijnym! / 2017-10-22

To już oficjalna informacja - decyzją Zarządu Województwa Śląskiego wniosek gminy Mstów pn. "Modernizacja oświetlenia ulicznego na terenie gminy Mstów" w ramach Regionalnego Programu Operacyjnego Województwa Śląskiego na lata 2014-2020 został wybrany do dofinansowania !

 

więcej

Cykl bezpłatnych warsztatów z narzędzi ICT / 2017-10-18

Cykl bezpłatnych warsztatów z narzędzi ICT

O optymalizacji SEO - fundamencie skutecznego pozycjonowania i zdobywania zasięgu w wyszukiwarkach internetowych napisano i powiedziano już chyba wszystko. Sęk w tym, że często omawiane są elementy nie mające istotnego wpływu na ranking Google, a niekiedy wręcz wskazówki te są błędnie powielane przez lata.

 

 

więcej

Konsultacje społeczne projektu Strategii Rozwoju Gminy Mstów 2017-2025 / 2017-10-18

Konsultacje społeczne projektu  Strategii Rozwoju Gminy Mstów 2017-2025

Zapraszamy wszystkich mieszkańców oraz podmioty działające na terenie gminy do wzięcia udziału w konsultacjach społecznych projektu Strategii Rozwoju Gminy Mstów 2017-2025.

 

 

więcej

Odznaki Honorowe za zasługi dla Województwa Śląskiego / 2017-10-16

Odznaki Honorowe za zasługi dla Województwa Śląskiego

Podczas uroczystości z okazji Dnia Edukacji Narodowej w Szkole Podstawowej im. T.Kościuszki w Mstowie odbyło się wręczenie odznaczeń pn. „Odznaka Honorowa za zasługi dla Województwa Śląskiego”.


 

więcej

Budowa ścieżki pieszo-rowerowej w rejonie Przeprośnej Górki / 2017-10-16

Budowa ścieżki pieszo-rowerowej w rejonie Przeprośnej Górki

Trwają prace przy budowie ścieżki pieszo-rowerowej w rejonie Przeprośnej Górki w Siedlcu.

Inwestycja ma służyć wygodzie rowerzystów i spacerowiczów, podniesieniu atrakcyjności turystycznej regionu oraz poprawie dostępu m.in. do sanktuarium św. Ojca Pio, a także ciekawych, jurajskich terenów w okolicach Mstowa i Częstochowy.

 

 

więcej

Zaproszenie na konsultacje społeczne / 2017-10-16

Zaproszenie na konsultacje społeczne

Zapraszamy na konsultacje społeczne w formie warsztatów w zakresie przygotowania Lokalnego Programu Rewitalizacji dla Gminy Mstów do 2025 roku w ramach programu: „Śląskie programy rewitalizacji – wsparcie dla gmin”.

 

 

więcej

Dzień Nauczyciela / 2017-10-14

Dzień Nauczyciela

Zawody sportowe PZ LZS / 2017-10-11

Zawody sportowe PZ LZS

PZ LZS organizuje drużynowe mistrzostwa PZ LZS w Częstochowie w tenisie stołowym oraz powiatowy turniej oldbojów w piłce siatkowej. Zapoznaj się z regulaminem imprez i weź udział w zawodach!

 

 

więcej

Certyfikat CzOT dla gminy Mstów ! / 2017-10-10

Certyfikat CzOT dla gminy Mstów !

Rozstrzygnięto XIII edycję konkursu Częstochowskiej Organizacji Turystycznej i przyznano certyfikaty w kategoriach: produkt turystyczny, potrawa regionalna i pamiątka turystyczna.

Certyfikatem uhonorowana została m.in. Gmina Mstów, a wyróżnienie odebrał Wójt Tomasz Gęsiarz - podczas okolicznościowego spotkania z okazji Światowego Dnia Turystyki.

 

 

więcej

60+ bezpieczni w ruchu drogowym / 2017-10-10

60+ bezpieczni w ruchu drogowym

W tym roku, po raz drugi, Krajowa Rada Bezpieczeństwa Ruchu Drogowego, Ministerstwo Infrastruktury i Budownictwa oraz Policja – partner akcji, przystąpili do realizacji akcji informacyjno – edukacyjnej pod hasłem „60+ bezpieczni w ruchu drogowym”.

 

 

więcej
Zobacz również: Archiwum