Sobota, 23 marzec 2019, imieniny: Pelagii, Oktawiana, Feliksa
A+ A-

Aktualności

Małgorzata Grabowska - Zastępca Wójta Gminy Mstów / 2019-03-23

Małgorzata Grabowska - Zastępca Wójta Gminy Mstów

Od marca br. funkcję Zastępcy Wójta Gminy Mstów pełni Małgorzata Grabowska.

 

więcej

Młodzi wielbiciele teatru z wizytą w Warszawie / 2019-03-21

Młodzi wielbiciele teatru z wizytą w Warszawie

Młodzież z Gimnazjum i klas 8 Szkoły Podstawowej w Mstowie po raz kolejny uczestniczyła w wycieczce wielbicieli teatru i kultury.

 

więcej

„Zielona pracownia_projekt'2019” / 2019-03-21

„Zielona pracownia_projekt'2019”

Zespół Szkolno-Przedszkolny w Jaskrowie znalazł się wśród laureatów konkursu „Zielona pracownia_projekt'2019”, organizowanego przez Wojewódzki Fundusz Ochrony Środowiska i Gospodarki Wodnej w Katowicach.

 

więcej

Zmiana nazwy ul. 16 Stycznia / 2019-03-20

Zmiana nazwy ul. 16 Stycznia

Na podstawie Zarządzenia Zastępczego Wojewody Śląskiego z dnia 14 marca 2019r. dokonana została zmiana nazwy ulicy „16 Stycznia”, położonej w sołectwach Mstów i Wancerzów, na „Gminną”.

 

więcej

Oddaj głos na projekt PPJ / 2019-03-19

Oddaj głos na projekt PPJ
Projekt pt. "Z komputerem za Pan brat- warsztaty komputerowe wsparciem dla osób 50+ wykluczonych cyfrowo", zrealizowany przez Stowarzyszenie „Partnerstwo Północnej Jury”, został nominowany (w kategorii włączenie społeczne) przez komisję konkursową ENRD w konkursie Rural Inspiration Awards.
więcej

Górskie szkolenie / 2019-03-16

Górskie szkolenie

Jak bezpiecznie poruszać się w górach i prowadzić grupę, aby wszyscy cali i zdrowi dotarli do celu – tego uczyli się przedstawiciele ZSP w Jaskrowie podczas kursu instruktorskiego.

 

więcej

Spotkanie KGW "Jaskrowianki" / 2019-03-15

Spotkanie KGW

Tradycyjnie już z okazji Dnia Kobiet uczniowie Zespołu Szkolno-Przedszkolnego w Jaskrowie przygotowali specjalne przedstawienie dla Pań z lokalnego Koła Gospodyń Wiejskich „Jaskrowianki”.

 

więcej

Koncertowy Dzień Kobiet w GOKu / 2019-03-11

Koncertowy Dzień Kobiet w GOKu

Jedną z propozycji świętowania 8 marca, czyli Dnia Kobiet, był wieczorny koncert w sali widowiskowej Gminnego Ośrodka Kultury w Mstowie. Na scenie wystąpił aktor teatralny, musicalowy, piosenkarz, artysta wielu pokoleń - Dariusz Kordek.

 

więcej

Ogólnopolska kampania Unicef „Wszystkie Kolory Świata” / 2019-03-11

Ogólnopolska kampania Unicef „Wszystkie Kolory Świata”

W Szkole Podstawowej w Mstowie odbyła się impreza charytatywna, która podsumowała realizację ogólnopolskiej kampanii Unicef „Wszystkie Kolory Świata”.

 

więcej

Dzień Sołtysa / 2019-03-11

Dzień Sołtysa
Dzień Sołtysa - coroczne polskie święto, obchodzone 11 marca. Ma na celu okazanie wdzięczności i szacunku sołtysom za ich pracę oraz zwrócenie uwagi społeczeństwa na rolę sołtysa w polskiej wsi.
więcej

„Dobry start – dobra przyszłość” ZSP w Zawadzie / 2019-03-10

„Dobry start – dobra przyszłość” ZSP w Zawadzie

Nauczyciele z Zespołu Szkolno-Przedszkolnego w Zawadzie uczestniczyli w projekcie „Dobry start – dobra przyszłość”, finansowanym ze środków Europejskiego Funduszu Społecznego w ramach Programu Operacyjnego Wiedza Edukacja Rozwój, projektu „Ponadnarodowa mobilność kadry edukacji szkolnej”.

 

więcej

„TROPEM WILCZYM. Bieg Pamięci Żołnierzy Wyklętych” / 2019-03-09

„TROPEM WILCZYM. Bieg Pamięci Żołnierzy Wyklętych”

03 marca mieszkańcy Mstowa i okolic mieli okazję uczestniczyć w niezwykłym wydarzeniu pn. „TROPEM WILCZYM. Bieg Pamięci Żołnierzy Wyklętych”. Bieg ten był symbolicznym uczczeniem pamięci żołnierzy polskiego podziemia antykomunistycznego i antysowieckiego, działającego w latach 1944-1963.

 

więcej

Dzień Kobiet / 2019-03-08

Dzień Kobiet

,,Przyrów Winter Futsal Cup” / 2019-03-07

,,Przyrów Winter Futsal Cup”

Reprezentacja Szkoły Podstawowej w Mstowie wzięła udział w II Powiatowym Turnieju Halowej Piłki Nożnej o Puchar Starosty Częstochowskiego ,,Przyrów Winter Futsal Cup”, w kategorii chłopców klas VII i III gimnazjów.

 

więcej

Podziękowania dla Sołtysów / 2019-03-05

Podziękowania dla Sołtysów

Wójt Gminy Mstów podziękował i wręczył pamiątkowe statuetki Sołtysom, którzy zakończyli swoją działalność w Sołectwach po ostatnich Zebraniach Wyborczych.

 

więcej
Zobacz również: Archiwum