Aktualności

OŚWIADCZENIE / 2014-10-20 15:12:43

Szanowni Państwo!

Chcąc uciąć szereg domysłów dotyczących mojego startu w nadchodzących wyborach samorządowych, pragnę poinformować o następujących faktach. W związku z tym, iż bieżąca kadencja samorządu dobiega końca wielokrotnie publicznie deklarowałem chęć ponownego startu w wyborach, a nawet zostałem oficjalnie  zarejestrowany jako kandydat na wójta. Niedługo później trafił do mnie anonim zawierający groźby, mający na celu wymuszenie mojej rezygnacji z kandydowania. Nie było to pierwsze tego typu pismo, jakie otrzymałem, nigdy jednak do tej pory nie miały one tak ostrego charakteru. Poprzednie traktowałem mniej emocjonalnie, jednak teraz granice mojej wytrzymałości zostały przekroczone. Udało mi się przetrwać wiele wyjątkowo złośliwych ataków na mnie. Próbowano mnie ośmieszać i podważać sens mojej pracy, polegającej na zmienianiu gminy na lepsze. W ostatnim czasie w moim życiu osobistym też zaistniało kilka faktów, które spowodowały, że zacząłem się zastanawiać nad możliwością mojej dalszej pracy w Urzędzie Gminy. Groźby z ostatnich dni spowodowały jednak, że razem z najbliższymi podjąłem definitywną decyzję o wycofaniu się z kandydowania. Zrobiłem to w momencie, w którym możliwe było jeszcze zgłoszenie w moje miejsce innego kandydata. Liczę na to, że nie będzie on podlegał podobnym naciskom, będzie miał większą odporność i będzie kontynuatorem działań rozpoczętych w tej kadencji.
Sprawa anonimów, które otrzymałem została oficjalnie zgłoszona do organów ścigania. Mimo tego, jak na razie można się jedynie domyślać, kto za tym stoi. Wierzę że ludzi działających takimi gangsterskimi metodami, jest niewielu i liczę, że nie osiągną w ten sposób zamierzonych celów.
Chcę jednocześnie podziękować wszystkim, którzy od początku tej kadencji wspierali mnie w mojej działalności na rzecz gminy. W ciągu swojej pracy zetknąłem się z wieloma przejawami sympatii i bardzo za nie dziękuję!  Satysfakcję sprawił mi min. przyznany w ostatnich dniach tytuł „Super Wójta” w konkursie organizowanym przez Dziennik Zachodni, gdzie pokonałem wielu dłużej działających i bardzo uznanych wójtów w regionie. Dedykuję tę nagrodę wszystkim, którzy wspierali mnie we wspólnym dziele.

Adam Jakubczak
Wójt Gminy Mstów

 

DROGA TRANSPORTU ROLNEGO LATOSÓWKA – CEGIELNIA / 2014-10-20 14:50:30

DROGA TRANSPORTU ROLNEGO LATOSÓWKA – CEGIELNIA

Zakończyła się budowa drogi transportu rolnego Latosówka – Cegielnia.  Droga na odcinku o długości 1640 m  i szerokości 4 metrów ma nawierzchnię asfaltową.  Jest to ważna dla mieszkańców inwestycja, o którą od dawna zabiegali. Droga ułatwia dojazd do pól i skraca  połączenie między Latosówką a Cegielnią. Na budowę tej drogi gmina otrzymała dofinansowanie z Funduszu Ochrony Gruntów Rolnych. Dofinansowanie  ze środków budżetowych województwa śląskiego wynosi 328 tysięcy zł. Cały koszt to kwota 680 tys.

Więcej ...

KOMUNIKAT GMINNEJ KOMISJI WYBORCZEJ / 2014-10-20 13:00:46

... o przyznanych numerach dla list kandydatów komitetów wyborczych w wyborach do Rady Gminy Mstów oraz na Wójta Gminy Mstów zarządzonych na dzień 16 listopada 2014 r.

pdf Pobierz...

INFORMACJA WYBORCZA / 2014-10-17 16:40:20

Informuje się pełnomocników komitetów wyborczych, że losowanie numerów list kandydatów na radnych w gminie Mstów odbędzie się w Urzędzie Gminy Mstów w dniu 20 października 2014 roku o godz. 900 w sali nr 31, natomiast losowanie członków obwodowych komisji wyborczych odbędzie się 22 października 2014 roku o godz. 1600 również w Urzędzie Gminy Mstów w Sali nr 31.

SUPERWÓJT / 2014-10-17 14:20:50

Czytelnicy Dziennika Zachodniego oraz portali naszemiasto.pl zakończyli głosowanie w edycji częstochowskiej plebiscytu - Superwójt kadencji 2010-2014.  Największą liczbę głosów otrzymał Adam Jakubczak – wójt gminy Mstów.
Więcej informacji:
http://czestochowa.naszemiasto.pl/plebiscyt/wyniki/superwojt-kadencji-20102014-edycja-czestochowska,19809,t,id.html

OTWARCIE BOISKA I BIEŻNI W MSTOWIE / 2014-10-17 14:10:10

20 października o godz. 9.45 otwierana jest bieżnia lekkoatletyczna, skocznia do soku w dal oraz boiska do piłki nożnej przy Zespole Szkół w Mstowie. To  pierwsza w gminie profesjonalnie przygotowana infrastruktura do prowadzenia zajęć z lekkiej atletyki.  Budowę boiska sportowego przy Zespole Szkół w Mstowie zrealizowano w ramach projektu „Blisko boisko”, na który gmina Mstów otrzymała 400 tys zł dofinansowania. Wniosek złożono  w ramach działania  Odnowa i Rozwój Wsi, a zadanie otrzymało pozytywną ocenę  Stowarzyszenia  „Partnerstwo Północnej Jury”.
Zapraszamy na uroczystość otwarcia !

Więcej ...

MANEWRY STRAŻACKIE / 2014-10-16 18:50:40

MANEWRY STRAŻACKIE

 OSP Mstów, Jaskrów, Krasice, Mokrzesz,  Siedlec, Małusy Małe, Małusy Wielkie i Kuchary  wzięły udział w manewrach strażackich. 11 października strażacy ćwiczyli gaszenie pożaru lasu  w okolicy zbiornika wodnego Tasarki. Strażacy zapoznali się również z ochroną i zasadami bezpieczeństwa na terenie LKS Warta Mstów.  Takie ćwiczenia doskonalą umiejętności strażaków i są sprawdzianem sprawności sprzętu gaśniczego. Pozwalają na lepsze współdziałanie jednostek OSP w akcji ratowniczo – gaśniczej. Manewry organizowane są raz w roku.

Więcej ...

ARCHEOLODZY ODKRYLI ŚLADY KOŚCIOŁA ROMAŃSKIEGO W MSTOWIE ! / 2014-10-16 14:50:40

ARCHEOLODZY ODKRYLI ŚLADY KOŚCIOŁA ROMAŃSKIEGO W MSTOWIE !

Archeolodzy zakończyli wykopaliska przy kościele  pod wezwaniem Wniebowzięcia Najświętszej Maryi Panny w Mstowie. Odkryli relikty fundamentu  zbudowanego z kamienia wapiennego. Mur o szerokości około 170 - 190 cm  biegł równolegle do prezbiterium od strony południowej, następnie zakręcał łukiem na północ i wchodził pod absydę obecnego kościoła od strony wschodniej.
W części zachodniej archeolodzy odkryli ossuarium – miejsce powtórnego pochówku zbiorowego z XVI-XVII wieku.

Więcej ...
Strony: 1 2 3 4 5 6 7 8 >  ostatnia

Aktualna pogoda

Pogoda Mstów z serwisu

Gmina Mstów w relacjach telewizyjnych

Gmina Mstów w relacjach TV

Losowe zdjęcie

Zobacz również:

Dane kontaktowe

Urząd Gminy Mstów
ul. 16 Stycznia nr 14
42-244 Mstów

tel.: (34) 3284-005,
       (34) 3284-068,
       (34) 3284-149,
       (34) 3665-503,

fax: (34) 3785-558

e-mail: sekretarz@mstow.pl

© 2014 Urząd Gminy Mstów.
Wszelkie prawa zastrzeżone.

Znalazłeś(aś) błąd lub niedziałający link na stronie?
Powiadom nas o tym »

Urząd Gminy Mstów nie odpowiada za treści stron, do których odnośniki pojawiają się na stronie http://www.mstow.pl

Realizacja: KotaniaStudio.pl
^ Powrót do góry strony