Aktualności

OGŁOSZENIE / 2014-07-30 14:10:24

OGŁOSZENIE

Informujemy, że śmieci w gminie Mstów wywozić będzie firma „Paver, która zaoferowała najniższa cenę i wygrała przetarg na odbiór odpadów komunalnych z terenu Gminy Mstów.  Śmieci odbierać będzie od sierpnia do końca lipca przyszłego roku. Firma Paver wywozić będzie odpady wspólnie  z podwykonawcą: firmą obsługującą dotychczas gminę Mstów -  Zakładem Oczyszczania, Wywozu i Utylizacji Nieczystości „Eko – System” Bożena i Waldemar Strach. Firmy podzielą się obsługiwanymi miejscowościami. Dostarczą  pojemniki i worki na śmieci wraz z harmonogramem  odbioru odpadów i informacją jak segregować odpady.

Więcej ...

LI SESJA RADY GMINY MSTÓW / 2014-07-29 16:40:00

LI SESJA RADY GMINY MSTÓW

 

 

 

W dniu 1 sierpnia 2014 roku odbędzie się LI Sesja Rady Gminy Mstów.

  1. Otwarcie Sesji i stwierdzenie jej prawomocności.
  2. Rozpatrzenie projektu uchwały w sprawie odwołania Radnego Zdzisława Gołdego z funkcji Przewodniczącego Rady Gminy Mstów i powołania nowego Przewodniczącego Rady Gminy Mstów.
  3. Zakończenie obrad Sesji Rady Gminy Mstów.

Sesja odbędzie się w sali narad Urzędu Gminy w Mstowie i rozpocznie się o godz. 1300 .

MUZYCZNIE I AKTYWNIE / 2014-07-25 18:10:10

Gminny Ośrodek Kultury zorganizował sportowy i artystyczny piątek. Dla najmłodszych instruktorzy plastyki przygotowali stolik plastyczny oraz stanowiska sportowe. Dzieci w dwóch kategoriach wiekowych zmierzyły się z konkurencjami: strzał z łuku, krykiet i rzut piaskowym woreczkiem.

Kulminacją muzycznego piątku z GOKiem była klimatyczna muzyka wirtuozów akordeonu: Mateusza Chmielewskiego i Klaudii Janoszki.

PRZEDSZKOLE W WANCERZOWIE – OPÓŹNIENIA NA BUDOWIE / 2014-07-25 16:50:10

PRZEDSZKOLE W WANCERZOWIE – OPÓŹNIENIA NA BUDOWIE

Opóźnia się termin oddania do użytku nowego przedszkola w Wancerzowie. Najmłodsze dzieci ( 3-latki) rozpoczną nowy rok szkolny w starym budynku przedszkola. Dwa oddziały dla starszych dzieci będą uruchomione w Szkole Podstawowej we Mstowie. Dzieci będą miały zapewnione odpowiednie warunki, wyżywienie i opiekę. Do dyspozycji w szkole są dwie duże sale z osobnym wejściem, sale zostaną wyposażone w nowe meble które zostały zamówione do nowego przedszkola. Taka organizacja zajęć będzie obowiązywać do czasu oddania do użytku nowego budynku przedszkola.

Więcej ...

STRAŻACKA ŚWIETLICA W JASKROWIE / 2014-07-25 16:10:40

STRAŻACKA ŚWIETLICA W JASKROWIE

Strażacy z OSP Jaskrów przygotowują świetlicę. Będzie służyła mieszkańcom Jaskrowa. Remontują cztery pomieszczenia w remizie strażackiej. Remont wymaga sporo pracy- nowe tynki, nowe podłogi i podwieszane sufity. Projekt otrzymał 29 tysięcy złotych dofinansowania. Wniosek złożono w ramach konkursu Stowarzyszenia „Partnerstwo Północnej Jury” - „Małe projekty”.

Całkowity koszt inwestycji wynosi ponad 36 tysięcy złotych.

Więcej ...

INFORMACJA / 2014-07-24 18:10:40

INFORMACJA

Radni gminy Mstów na sesji 24 lipca wyznaczyli nowych inkasentów do poboru podatków:

  • w sołectwie Jaźwiny – Marek Twarkowski
  • 3 sołectwie Kuchary – Gabriel Całus

Radni podjęli również uchwałę w sprawie udzielenia pomocy finansowej powiatowi częstochowskiemu na opracowanie dokumentacji na modernizację dróg:

  • Rędziny – Jaskrów (Ołowianka)
  • Rudniki - Wancerzów

DROGA TRANSPORTU ROLNEGO LATOSÓWKA – CEGIELNIA / 2014-07-22 08:21:15

DROGA TRANSPORTU ROLNEGO LATOSÓWKA – CEGIELNIA

Gmina Mstów otrzymała dofinansowanie z Funduszu Ochrony Gruntów Rolnych w Urzędzie Marszałkowskim na modernizację drogi transportu rolnego Latosówka – Cegielnia. Wniosek gminy Mstów został dobrze oceniony i zalazł się na liście wniosków objętych dofinansowaniem ze środków budżetowych województwa śląskiego. Dofinansowanie wynosi 328 tysięcy zł. Droga na odcinku o długości 1640 m i szerokości 4 m będzie miała nawierzchnię asfaltową. Jest to ważna dla mieszkańców inwestycja, o którą od dawna zabiegali. Droga ułatwi dojazd do pól i skróci połączenie między Latosówką a Cegielnią.

Więcej ...

STRAŻACY OSP MSTÓW REALIZUJĄ PROJEKT "MSTÓW PO STRONIE NATURY" / 2014-07-19 18:50:30

STRAŻACY OSP MSTÓW REALIZUJĄ PROJEKT

Ochotnicza Straż Pożarna we Mstowie otrzymała grant w wysokości 3 tysięcy zł od Fundacji Cemex " Budujemy Przyszłość". Mstowscy Strażacy realizują projekt " Mstów po stronie Natury". Porządkują teren Góry Stróżnica gdzie zachował się wapiennik, a w pobliżu niewielkie wyrobisko kamienia wapiennego. W ramach projektu OSP Mstów porządkuje również koryto rzeki Warty. Te prace poprawić mają walory turystyczne Mstowa.

Więcej ...
Strony: 1 2 3 4 5 6 7 8 >  ostatnia

Aktualna pogoda

Pogoda Mstów z serwisu

Gmina Mstów w relacjach telewizyjnych

Gmina Mstów w relacjach TV

Losowe zdjęcie

Zobacz również:

Dane kontaktowe

Urząd Gminy Mstów
ul. 16 Stycznia nr 14
42-244 Mstów

tel.: (34) 3284-005,
       (34) 3284-068,
       (34) 3284-149,
       (34) 3665-503,

fax: (34) 3785-558

e-mail: sekretarz@mstow.pl

© 2014 Urząd Gminy Mstów.
Wszelkie prawa zastrzeżone.

Znalazłeś(aś) błąd lub niedziałający link na stronie?
Powiadom nas o tym »

Urząd Gminy Mstów nie odpowiada za treści stron, do których odnośniki pojawiają się na stronie http://www.mstow.pl

Realizacja: KotaniaStudio.pl
^ Powrót do góry strony