Wtorek, 24 październik 2017, imieniny: Rafala, Marcina, Antoniego
A+ A-

Aktualności

Inwestycje i remonty w placówkach oświatowych gm.Mstów / 2017-10-23

Inwestycje i remonty w placówkach oświatowych gm.Mstów

Władze gminy Mstów ze szczególną troską podchodzą do spraw związanych z edukacją i bezpieczeństwem uczniów szkół z naszego terenu.

W wielu gminnych placówkach oświatowych okres wakacyjny i początek roku szkolnego został wykorzystany do wykonania prac inwestycyjnych czy remontowych.

 

 

więcej

Srebrny medal piłkarzy SP Mstów / 2017-10-23

Srebrny medal piłkarzy SP Mstów

Piłkarska reprezentacja Szkoły Podstawowej w Mstowie (kategoria klasy gimnazjalne i VII klasa SP) zajęła drugie miejsce w Igrzyskach Młodzieży Szkolnej Powiatu Częstochowskiego!  Nasi chłopcy zwycięsko przebrnęli przez turniej eliminacyjny, półfinałowy, a następnie wywalczyli srebrny medal w turnieju finałowym - rozegranym 18.10.2017 w Kruszynie.

więcej

"Modernizacja oświetlenia ulicznego na terenie gminy Mstów" z dofinansowaniem uniijnym! / 2017-10-22

To już oficjalna informacja - decyzją Zarządu Województwa Śląskiego wniosek gminy Mstów pn. "Modernizacja oświetlenia ulicznego na terenie gminy Mstów" w ramach Regionalnego Programu Operacyjnego Województwa Śląskiego na lata 2014-2020 został wybrany do dofinansowania !

 

więcej

Odznaki Honorowe za zasługi dla Województwa Śląskiego / 2017-10-16

Odznaki Honorowe za zasługi dla Województwa Śląskiego

Podczas uroczystości z okazji Dnia Edukacji Narodowej w Szkole Podstawowej im. T.Kościuszki w Mstowie odbyło się wręczenie odznaczeń pn. „Odznaka Honorowa za zasługi dla Województwa Śląskiego”.


 

więcej

Budowa ścieżki pieszo-rowerowej w rejonie Przeprośnej Górki / 2017-10-16

Budowa ścieżki pieszo-rowerowej w rejonie Przeprośnej Górki

Trwają prace przy budowie ścieżki pieszo-rowerowej w rejonie Przeprośnej Górki w Siedlcu.

Inwestycja ma służyć wygodzie rowerzystów i spacerowiczów, podniesieniu atrakcyjności turystycznej regionu oraz poprawie dostępu m.in. do sanktuarium św. Ojca Pio, a także ciekawych, jurajskich terenów w okolicach Mstowa i Częstochowy.

 

 

więcej

Zaproszenie na konsultacje społeczne / 2017-10-16

Zaproszenie na konsultacje społeczne

Zapraszamy na konsultacje społeczne w formie warsztatów w zakresie przygotowania Lokalnego Programu Rewitalizacji dla Gminy Mstów do 2025 roku w ramach programu: „Śląskie programy rewitalizacji – wsparcie dla gmin”.

 

 

więcej

Certyfikat CzOT dla gminy Mstów ! / 2017-10-10

Certyfikat CzOT dla gminy Mstów !

Rozstrzygnięto XIII edycję konkursu Częstochowskiej Organizacji Turystycznej i przyznano certyfikaty w kategoriach: produkt turystyczny, potrawa regionalna i pamiątka turystyczna.

Certyfikatem uhonorowana została m.in. Gmina Mstów, a wyróżnienie odebrał Wójt Tomasz Gęsiarz - podczas okolicznościowego spotkania z okazji Światowego Dnia Turystyki.

 

 

więcej

Harcerski biwak integracyjny w ZSP w Jaskrowie / 2017-10-10

Harcerski biwak integracyjny w ZSP w Jaskrowie

W piątek i sobotę (6-7 października br.) w Zespole Szkolo-Przedszkolnym im Jana Pawła II w Jaskrowie odbył się harcerski biwak, w którym wzięło udział prawie 60 uczniów, harcerzy i opiekunów.
Powstająca w szkole w Jaskrowie drużyna harcerska zaprosiła harcerzy z 25 Mstowskiej Drużyny Starszoharcerskiej „Piorun” do wspólnej integracji.

 

 

więcej
Zobacz również: Archiwum