Sobota, 22 luty 2020, imieniny: Marty, Malgorzaty, Piotra
A+ A-

Owocowo w Mstowie

ŚWIĘTO JABŁKA OWOCOWO W MSTOWIE

ŚWIĘTO JABŁKA OWOCOWO W MSTOWIE

Warto było odwiedzić Mstów w niedzielę 15 września. Na mstowskim rynku królowało jabłko. Impreza Święto Jabłka Owocowo w Mstowie przebiegała w bardzo sympatycznej atmosferze. Doskonale bawili się dorośli i dzieci, każdy znalazł coś ciekawego dla siebie. Po raz pierwszy gmina Mstów rozstawiła promocyjny namiot z napisami „Owocowo w Mstowie”, „Zakochaj się w Mstowie” oraz adresem internetowym gminy.

więcej

15 WRZEŚNIA – ŚWIĘTO JABŁKA - OWOCOWO W MSTOWIE

W najbliższą niedzielę 15 września warto odwiedzić Mstów. O godzinie 15.00 na mstowskim rynku rozpocznie się impreza – Święto Jabłka Owocowo w Mstowie. Królować będzie jabłko - promocyjna marka Mstowa i rozpoznawalny produkt regionalny, bo sady na terenie gminy Mstów zajmują ponad 200 ha. Dominują oczywiście jabłonie. Jest się czym pochwalić i jest co pokazać. Najwięcej sadów znajduje się w Zawadzie, Wancerzowie i Siedlcu. Wiele z nich zakładano już w okresie międzywojennym. Były odnawiane i unowocześniane. Teraz są bardzo dobrze prowadzone, a wielu sadowników może poszczycić się nagrodami i wyróżnieniami w konkursach regionalnych i ogólnopolskich.

2013-09-plakat-jablko.jpg

więcej

15 WRZEŚNIA – ŚWIĘTO JABŁKA - OWOCOWO W MSTOWIE

15 WRZEŚNIA – ŚWIĘTO JABŁKA - OWOCOWO W MSTOWIE

15 września w Mstowie królować będzie jabłko. O godzinie 15.00 na mstowskim rynku rozpocznie się impreza – Święto Jabłka Owocowo w Mstowie. Na scenie wystąpią: panie z Koła Gospodyń Wiejskich „Mstowianki”, zespół folklorystyczny „Wrzosowianie”, zespół Kogel- Mogel oraz Folk – Ekspres. Nie zabraknie konkursów. Będzie konkurs wiedzy sadowniczej, plastyczny dla dzieci oraz picia soku przez słomkę na czas. Na stoiskach można będzie kupić jabłka i inne miejscowe owoce oraz sok jabłkowy. Będą także ciasta i pieczone jabłka. Imprezie towarzyszyć będzie - jabłkowy spływ kajakowy. Święto Jabłka zakończy puszczanie lampionów.

2013_07_jabloko.jpg

więcej

Owocowo w Mstowie na Międzynarodowym Biennale Designu w Saint-Etienne we Francji

Owocowo w Mstowie  na Międzynarodowym Biennale Designu w Saint-Etienne we Francji
13 marca w Saint-Etienne we Francji zainaugurowano Międzynarodowe Biennale Designu. Owocowo w Mstowie -praca dyplomowa Joanny Jaroszyńskiej absolwentki Akademii Sztuk Pięknych w Katowicach gościła na wystawie towarzyszącej biennale „Młodzi designerzy z Katowic”. Owocowo w Mstowie promuje mstowskie sady także we Francji.
więcej

SPOTKANIE SADOWNIKÓW

SPOTKANIE SADOWNIKÓW

Święto Kwitnącej Jabłoni, Piknik w Parku Śląskim, Owocowo w Mstowie – to najważniejsze wydarzenie związane z nową promocyjną marką Mstowa – Mstowskie Sady. Sadownicy spotkali się w Urzędzie Gminy, by podsumować te wydarzenia, bo przecież w tym roku rozpoczęła się  akcja promocji sadów, które na terenie gminy zajmują około 200 ha.
       W Zawadzie 6 maja odbyło się po raz pierwszy zorganizowane Święto Kwitnącej Jabłoni. Sadownicy w Siedlcu, Wancerzowie i Zawadzie otworzyli swoje sady dla zwiedzających. To była wyjątkowa okazja by podziwiać kwitnące jabłonie i wysłuchać opowieści o produkcji owoców i zasięgnąć porad specjalistów. Na terenie obok szkoły podstawowej po południu odbyła się część artystyczna połączona z kiermaszem i degustacją jabłek.

więcej

OWOCOWO W MSTOWIE ZADEBIUTOWAŁO NA PIKNIKU INTEGRACYJNYM

OWOCOWO W MSTOWIE ZADEBIUTOWAŁO NA PIKNIKU INTEGRACYJNYM

W Parku Śląskim w Chorzowie  na Pikniku Integracyjnym pn. Europejski Patchwork Pokoleniowy gmina Mstów prezentowała stoisko pod hasłem Owocowo w Mstowie. Nazwa stoiska to praktyczne wykorzystanie elementów pracy dyplomowej Jolanty Jaroszyńskiej absolwentki Akademii Sztuk Pięknych w Katowicach. Joanna Jaroszyńska w swojej pracy dyplomowej opracowała i przedstawiła jak można wykorzystać mstowskie sady i Święto Jabłka w tworzeniu wizerunku i promocji Mstowa. Przygotowała projekt Święto Jabłka Owocowo w Mstowie, strategię promocji, hasła promocyjne, logotyp , kolorystykę, elementy identyfikujące i informujące o wydarzeniu, elementy promocji produktu, obszarów Mstowa oraz scenariusz wydarzeń.

więcej

ŚWIĘTO KWITNĄCEJ JABŁONI

ŚWIĘTO KWITNĄCEJ JABŁONI

6 maja w Zawadzie odbyło się zorganizowane po raz pierwszy w gminie Mstów - Święto Kwitnącej Jabłoni. Zainaugurowało je zwiedzanie sadów. Od godziny 13.00 do 15.00 razem z sadownikami zwiedzający oglądali 5 ogrodów: sad w Siedlcu
- Władysław Rygałło – ul. św. Antoniego 4 sad w Wancerzowie
- Tadeusz i Krzysztof Pytlarzowie – ul. 16 Stycznia 9sad w Wancerzowie

więcej

ŚWIĘTO KWITNĄCEJ JABŁONI

ŚWIĘTO KWITNĄCEJ JABŁONI

Już 6 maja w Zawadzie odbędzie się zorganizowane po raz pierwszy w gminie Mstów - Święto Kwitnącej Jabłoni. To inauguracja nowej promocyjnej marki Mstowa i rozpoznawalnego produktu regionalnego. Sady na terenie gminy Mstów zajmują ponad 200 ha. Jest się czym pochwalić i jest co pokazać. Święto Kwitnącej Jabłoni - bo w sadach dominują jabłonie.

więcej