Sobota, 04 kwiecień 2020, imieniny: Izydora, Waclawa
A+ A-

Aktualności

Tarcza antykryzysowa: wsparcie dla przedsiębiorców / 2020-04-02

Tarcza antykryzysowa: wsparcie dla przedsiębiorców

Sejm przyjął specustawę, w której znalazł się pakiet rozwiązań dla firm odczuwających problemy związane z epidemią i idącym za tym ograniczeniem działalności.

więcej

Prezydent: Przedsiębiorcy i rolnicy zwolnieni ze składek ZUS i KRUS na 3 miesiące / 2020-03-25

Prezydent: Przedsiębiorcy i rolnicy zwolnieni ze składek ZUS i KRUS na 3 miesiące

Przedsiębiorcy zostaną zwolnieni z obowiązku płacenia składek ZUS, a osoby prowadzące działalność rolniczą - z obowiązku płacenia składek na KRUS przez okres trzech miesięcy, poinformował prezydent Andrzej Duda.

więcej

Spotkanie biznesowe w Częstochowie / 2020-03-02

Spotkanie biznesowe w Częstochowie

W dniu 26 lutego w sali konferencyjnej spółki POLONTEX S.A. odbyło się Spotkanie Biznesowe pn. „POZNAJMY SIĘ. ZNAJDŹ SWOJEGO PARTNERA W BIZNESIE”. Organizatorem wydarzenia była Regionalna Izba Przemysłowo-Handlowa w Częstochowie.

więcej

III Jurajski Kongres Gospodarczy / 2019-10-25

III Jurajski Kongres Gospodarczy

23 października w Częstochowie odbył się III Jurajski Kongres Gospodarczy. Podczas Kongresu podpisano porozumienie na rzecz rozwoju i promocji gmin makroregionu Jury Krakowsko-Częstochowskiej.

 

więcej

"Tydzień Przedsiębiorcy" w Oddziale ZUS w Częstochowie / 2019-09-17

23-27 września 2019 r. Oddział ZUS w Częstochowie organizuje „Tydzień Przedsiębiorcy”. Przez cały tydzień przedsiębiorcy i przyszli przedsiębiorcy będą mogli wziąć udział w szkoleniach i konsultacjach.

 

więcej

Informacja dla przedsiębiorców / 2019-09-05

Informacja dla przedsiębiorców

W związku ze zmianami w ustawie o VAT od 1 września na stronie Ministerstwa Finansów będzie publikowana tzw. Biała lista podatników VAT. Lista będzie zawierać m.in. numery rachunków bankowych przedsiębiorców, na które kontrahenci powinni dokonywać płatności w ramach rozliczeń za produkty i usługi.

więcej

"Z nową pracą w lepszą przyszłość" / 2019-05-08

Pracodawco! Potrzebujesz pracownika? Nie możesz znaleźć wykwalifikowanego pracownika? Biuro projektu "Z nową pracą w lepszą przyszłość" pokryje koszty przeszkolenia osoby bezrobotnej zgodnie z Twoimi oczekiwaniami.

więcej

Informacja dla przedsiębiorców / 2019-03-10

Informacja dla przedsiębiorców
Ministerstwo Przedsiębiorczości i Technologii przypomina, że po 30 kwietnia 2019 r. z CEIDG wykreślone zostaną „zdublowane” wpisy przedsiębiorców, które nie zawierają takich danych, jak m.in. numer NIP, REGON, kod PKD działalności, adres do doręczeń.
więcej